Home Domácí Obvinění v brněnské kauze přiznali existenci zločinecké skupiny

Obvinění v brněnské kauze přiznali existenci zločinecké skupiny

ILUSTRAČNÍ FOTO - iportaL24

Podnikatel Michal Horký, který je ve vazbě po říjnových policejních raziích v Brně, se přiznal v případu pokusu o ovládnutí městské firmy Pískovna Černovice a usiluje o získání statusu spolupracujícího obviněného. Přiznali se také jednatelé pískovny Jiří Novotný (ČSSD) a Jiří Hasoň (KDU-ČSL). V dokumentu z vyšetřování to zjistil deník Právo, podle nějž Horký přiznal existenci organizované zločinecké skupiny, a že jednatel Novotný byl uplacen 4,5 milionu korun.

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu zasahovali v Brně 18. října a zadrželi deset lidí, sedm z nich pak soud poslal do vazby. Kauza má podle některých médií dvě větve, jednou z nich je pokus o ovládnutí pískovny, druhou pak privatizace městských domů. Horkého policisté podle dřívějších informací považují za hlavu organizované zločinecké skupiny.

Razie byly v Brně také o dva týdny dříve kvůli přidělování městských bytů, policie tehdy vyslechla 30 lidí, provedla 28 domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor. V polovině října bylo podle státní zástupkyně provedeno více domovních prohlídek, policisté zamířili i na brněnský magistrát do kanceláře končícího náměstka primátorky Petra Hladíka (KDU-ČSL), na radnici městské části Brno-Černovice i do Pískovny Černovice. Hladík uvedl, že s policisty spolupracoval a není z ničeho obviněn.

(jb, čtk)