Home Domácí Policie na Uherskohradišťsku zastavila dodávku s 31 migranty, převaděče zadržela

Policie na Uherskohradišťsku zastavila dodávku s 31 migranty, převaděče zadržela

ILUSTRAČNÍ FOTO - Policie ČR

Policisté ve čtvrtek večer zastavili ve Starém Hrozenkově na Uherskohradišťsku na hraničním přechodě se Slovenskem dodávku, uvnitř které odhalili 31 nelegálních migrantů včetně žen a dětí.

Jednadvacetiletý řidič a jeho stejně starý spolujezdec skončili v policejní cele pro podezření ze spáchání trestného činu organizování a umožnění nedovoleného překročení státní hranice. Hrozí jim i několikaleté tresty odnětí svobody, uvedl v dnešní tiskové zprávě policejní mluvčí Petr Jaroš.

Dodávku se zahraniční poznávací značkou zastavila policejní hlídka před 22.30. »Kromě řidiče a jeho spolujezdce policisté ve vozidle nalezli i dalších 31 cizinců, které dvojice mužů převážela v zavazadlovém prostoru. Mezi cizinci bylo i několik žen a dětí. Vzhledem k tomu, že nikdo z migrantů neměl doklad opravňující ho k pobytu na území České republiky, byl jim policisty odepřen vstup do republiky,« uvedl mluvčí.

Namátkové kontroly na hranicích se Slovenskem, o nichž vláda rozhodla v souvislosti s nelegální migrací, začaly před týdnem ve středu. Od té doby policie ve Zlínském kraji podle Jaroše vypátrala bezmála 80 běženců a zadržela i sedm převaděčů. Letos dosud zajistila v regionu podle dostupných údajů přibližně 320 běženců a 34 převaděčů. Za celý loňský rok to bylo téměř 6200 migrantů a 46 převaděčů. Namátkové kontroly budou pokračovat i v dalších dnech. Vláda ve čtvrtek původní desetidenní opatření prodloužila o 20 dní do 2. listopadu.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here