Home Domácí První týden prázdnin budou teploty přes 25 stupňů, ve středu dorazí bouřky

První týden prázdnin budou teploty přes 25 stupňů, ve středu dorazí bouřky

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

První týden letních prázdnin se budou teploty pohybovat většinou nad 25 stupňů Celsia. Zpočátku jasná či polojasná obloha se ve středu postupně zatáhne a dorazí přeháňky i bouřky. Po mírném ochlazení začnou teploty znovu stoupat a v neděli mají překročit tropickou třicítku.

Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Dnes bude skoro jasno až polojasno, během dne přechodně až oblačno. Nejvyšší denní teploty dosáhnou 23 až 27 stupňů, na jihu Moravy i 29 stupňů Celsia. V úterý budou denní maxima 24 až 28 stupňů a objeví se první ojedinělé přeháňky a bouřky, které následující den dorazí na většinu území. Zatímco ve středu se budou teploty před příchodem studené fronty blížit ke 30 stupňům, ve čtvrtek už většinou nepřekročí 26 stupňů, jen na jižní Moravě bude o něco tepleji, a místy bude pršet.

V pátek očekávají meteorologové převážně polojasno, na východě republiky se mohou objevit přeháňky a výjimečně i bouřky, teploty odpoledne vystoupají na 24 až 28 stupňů, na severovýchodě země bude jen kolem 23 stupňů.

Na víkend se oteplí, v neděli bude přes 30 stupňů. Má být jasno a podle dnešního výhledu počasí se po oba volné dny zatím nečekají žádné srážky.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here