Home Domácí Zítra začíná úžasných deset dnů Sportovního parku Pardubice

Zítra začíná úžasných deset dnů Sportovního parku Pardubice

FOTO – sportovnipark.cz

Na šestém ročníku Sportovního parku Pardubice se představí šest desítek sportovních klubů. Tradičním místem konání bude od zítřka do neděle 14. srpna park Na Špici, řekl manažer akce Pavel Stara. Park na soutoku Labe a Chrudimky kromě stálých a variabilních sportovních stanovišť nabídne kulturní program pro děti i dospělé. Konat se budou tři hromadné běhy, rozcvičky, novinkou je taneční zóna a zábavný běh přes řeku Labe.

»Stavíme domečky, sportoviště, fanzónu i catering, abychom byli plně připraveni v sobotu vše úspěšně odstartovat. Letos plánujeme nové ozvučení a kvůli lepší orientaci v parku jsme zdejším cestám dali dočasná pojmenování. Najdete tu ulici K Soutoku, K Lávce, ulici Jezerní, K Zahrádkám, Náplavku i náměstí Sportovního parku Pardubice,« uvedl Stara.

Organizátoři chtějí rozhýbat děti a ukázat jim nejrůznější druhy sportů ve snaze, aby se pravidelný pohyb stal součástí jejich životů. I letos budou děti sbírat body na hrací kartu, kde budou mít záznamy o zdolání disciplín. Za absolvování 12 sportovních disciplín obdrží diplom se svým jménem a za zvládnutí 16 disciplín medaili. Hrací karta je časově neomezená, stojí 90 korun a seženete ji na pokladně sportovního parku.

Pro vstup do parku Na Špici, kde se ceká akce koná, hrací kartu nepotřebujete. Potřebujete ji pouze pro vstup na sportovní stanoviště.

»Vedro máme teď při přípravách, ale od soboty má být kolem 25 stupňů, což je pro návštěvníky ideální. Mám radost, že doprovodným programem myslíme i na rodiče dětí i na lidi z města, kteří si chtějí užít náš program,« řekl Matěj Drajer z organizačního týmu. S akcí pomáhá přes 60 dobrovolníků.

Během akce se bude konat den s hasiči, ukázky výcviku služebních psů a koní městských strážníků, večerní Pardubice na bruslích, ranní rozcvičky, street workoutové exhibice, dancepoint nebo běh přes plovoucí most přes řeku Labe. Připraveno je pro soutěžící 6000 medailí ve třech barevných provedeních. Park je otevřený denně od 9 hodin do 18 hodin.

Pro ty z vás, kdo jsou na vážkách, zda tuto úžasnou příležitost vyzkoušet si různé sporty využijí, nabízíme výčet z některých sportů k vyzkoušení: judo, box, karate, kick box, mma, thai box, capoeira, taekwondo, gladiator race, beach volejbal, atletika, florbal, házená, hokejbal, basketbal, kinball, spikeball, paddleboard, sportovní kulečník, orientační běh, hokej, nohejbal, kanoistika, kayaking, softball, golf, tanec, potápění, plavání, univerzální sportovní klub, joga, stolní tenis, lezení, parkour, rugby, americký fotbal, badminton, pilates a mnoho dalších.

V minulém roce parkem prošlo přes neuvěřitelných 100 000 návštěvníků, a nachází se v blízkosti Automatických mlýnů a pardubického zámku.

(mac, čtk)

FOTO – sportovnipark.cz, Instagram/sportovni_park_pardubice

Předchozí článekDalší Hlubuček skončil, tentokrát ale Pavel
Další článekNepřiměřeně zvýšené marže na většině benzinek

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here