Home Domácí Češi jsou konzervativní, přitom výhodnější tarif může ušetřit i několik tisíc korun

Češi jsou konzervativní, přitom výhodnější tarif může ušetřit i několik tisíc korun

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Obava z komplikovaného odchodu nebo prostě jen zvyk. To jsou důvody, proč Češi nemění svého poskytovatele internetového připojení. Dle průzkumu Ušetřeno.cz má v rámci pevného internetu více než 60 % respondentů přes pět let stejného poskytovatele. Polovina z nich pak změnu neprovedla nikdy.

Navzdory tomu, že v loňském roce přistoupila ke zdražení těchto služeb většina velkých poskytovatelů, lidé pevné připojení na internet moc neřeší. Důvodem může být i spokojenost s cenou, kterou vyjádřilo 80 % dotázaných. »Lidé často nechtějí internetové připojení řešit a srovnat si jednotlivé nabídky, přicházejí tak o možnost díky výhodnějšímu tarifu ušetřit i několik tisíc korun ročně,« říká, produktová manažerka telekomunikačních služeb Ušetřeno.cz Eva Michalková.

Stejně jako u pojištění či tarifu za energie si také s optimální variantou připojení k internetu za nejlepší cenu můžeme nechat poradit. »Výhodou využití srovnávače je skutečnost, že již při komunikaci s operátorem se lidé mohou dostat k atraktivním neveřejným nabídkám,« dodává Michalková.

Téměř polovinu dotázaných někdy obtěžují výpadky připojení

Právě stabilita připojení je nejvíce oceňovanou vlastností pevného internetu. Na občasné výpadky si stěžovalo 45 % respondentů. Část z nich pak uvedla, že k nim nedochází jen výjimečně a velmi je obtěžují. Dalším kritériem při výběru je pak výhodná cena a vysoká rychlost, na jejíž správné uvádění v nabídkách operátorů dohlíží Český telekomunikační úřad.

Pevné připojení k internetu má téměř každá domácnost

Pouze necelá 4 % respondentů uvedla, že využívá jinou možnost připojení k internetu, jako například mobilní data. Možnost vyjednat si lepší podmínky, ať už se to týká kvality či ceny, má tedy takřka každý.

(zmk)