Home Domácí iportaL24.cz připravil poradnu občanům. Ptejte se!

iportaL24.cz připravil poradnu občanům. Ptejte se!

KOLÁŽ - iportaL24.cz/Jindřiška Brucknerová

Jistě jste si všimli na našem webu textu ve žlutém rámečku: »iportaL24.cz radí občanům. Ptejte se, naši odborníci vám odpovědí. Máme odborníky na finance, dopravu, právo a bydlení. Dotazy posílejte na adresu poradna@iportal24.cz«. Po zveřejnění citovaného textu se nám sešly další dotazy a přinášíme další shrnutí.

Sestavili jsme tým odborníků na čtyři vybraná témata: Bydlení – Ing. Milan Taraba, předseda SON ČR; Doprava – Ing. Mgr. Josef Nekvapil; Finance – Dr. Otakar Zmítko, CSc.; Právo – Mgr. Luděk Růžička, advokát.

Igor Z. asi plánuje řídit vozidlo po požití alkoholu. Zajímá ho, jaké má právní šance, pokud ho zastaví policie. Odborník iportaL24.cz na právo ví, že alkohol za volant nepatří, sám pod jeho vlivem za volant nesedá a nikomu to nedoporučuje, zároveň jako advokát musí hájit klienta a tak…

František K. nedostal včas výplatu a chce vědět, zda má možnost se nějak bránit, když se platba opakovaně opožďuje. Jemu odborník iportaL24.cz na právo připomněl patnáctidenní lhůtu od běžného výplatního termínu uvedeného ve smlouvě a co lze udělat po ní.

Monice Mottl vypověděla firma CHOTOL, spol. s.r.o., Přípotoční 1519, Praha 10 – Vršovice smlouvu o podnájmu bytových prostor a jí se nelíbí zkrácení výpovědní doby, a že výpověď smlouvy neobsahuje všechny náležitosti, které by měla obsahovat. Odborník iportaL24.cz na bydlení vysvětlil, kdy může být výpovědní lhůta zkrácena a jak postupovat v případě nesouhlasu s obsahem výpovědi.

Jan Z. zjistil, že v březnu nepodal kompletní daňové přiznání, když zapomněl na zdravotní pojišťovnu. Odborník iportaL24.cz na finance v odpovědi vysvětlil, že je třeba urychleně napravit stav věci s tím, že hrozí vyměření penále.

Chcete vědět více? Přečtěte si jednotlivé dotazy a odpovědi v rubrice Poradna.

Máte sami nějaký dotaz? Neváhejte ho poslat na adresu poradna@iportal24.cz.

(red)

Předchozí článekBiden podepsal návrh zákona o pomoci Ukrajině ve výši 12,4 miliardy dolarů
Další článekDo ulic hlavního města Burkiny Faso se den po vojenském převratu vrátil klid

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here