Home Domácí Sázení a hraní. Jak ochránit děti a mladistvé?

Sázení a hraní. Jak ochránit děti a mladistvé?

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Sázení a hraní poskytuje lidem řadu zážitků. Je ale potřeba, aby se hráči pohybovali v prostředí, v němž se mohou cítit jistě a bezpečně. Web iportaL24.cz dlouhodobě upozorňuje na rizika, jež si uvědomují i sázkové kanceláře v čele s Fortunou, která v této souvislosti dokonce provozuje specializovaný web www.hrajmezodpovedne.cz. A nezapomíná ani na prevenci a ochranu mladistvých.

»Pro bezpečnost děláme víc, než co nám ukládají předpisy. Věnujeme se prevenci už u školáků. V rámci projektu RUBIKON (ve spolupráci s asociací APKURS) cestujeme po celé republice s vlastní roadshow a vysvětlujeme, jak se k sázkovým hrám stavět zodpovědně,« uvádí Fortuna na zmiňovaném webu.

Další součástí iniciativy je právě prevence a ochrana mladistvých. Sázení a hraní osob mladších 18 let je v České republice nezákonné. Z tohoto důvodu má Fortuna k dispozici několik kontrolních procesů, které se starají o to, že se k sázení mladiství nedostanou. Zodpovědnost v tomto ale neleží jen na bedrech firem. Netřeba zdůrazňovat, že děti by neměly mít přístup ani k vašemu k hernímu účtu. V této souvislosti platí tři jednoduché zásady:

1) Nikdy neuchovávejte přístup k účtu na snadno dostupných místech.

2) Nepoužívejte automatické vyplňování hesla pro přihlášení k účtu, vaše děti by se ke kontu snadno dostaly.

3) Nesdílejte s dětmi vaše platební údaje jako například číslo debetní či kreditní karty.

RADA NAVÍC: Naprostá většina zařízení připojených k internetu umožňuje nastavit rodičovskou kontrolu či nainstalovat software, který takové zabezpečení poskytuje. I takto lze mít kontrolu nad tím, jaké stránky vaše děti navštěvují. Vhodný software nabízejí např. značky AVG, CyberPatrol, GaMBAN, NetNanny či Norton.

(pk)

Předchozí článekBritské zdravotní sestry budou poprvé po sto letech stávkovat
Další článekZpěvačka Nykki věnovala svůj hit příteli – hvězdě NHL Martinu Nečasovi

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here