Home Zahraničí V Austrálii propagují před dětmi homosexualitu už i tučňáci

V Austrálii propagují před dětmi homosexualitu už i tučňáci

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Otevřeně homosexuální tučňáci v akváriu Sea Life v Sydney v Nového Jižním Walesu v Austrálii pomáhají učit malé děti o vztazích a sexualitě, napsal server ladbible.com.

Federace učitelů Nového Jižního Walesu nedávno oznámila, že je nadšená, že může odhalit spolupráci se Sea Life Sydney na projektu s názvem »Sphengic: Láska ve všech tvarech a velikostech«.

Program je založen na příběhu nejslavnějšího páru Sea Life Sydney, tučňáků Gentoo Sphena a Magic.

Je navržen tak, aby se žáci od mateřské školy po 2. třídu dozvěděli o údajně »rozmanitých a zdravých vztazích«.

Tento tučňáčí pár se stal virálním již v roce 2018, kdy si ošetřovatelé všimli, že mezi oběma samci tučňáků vzniká v době rozmnožování silné pouto.

Podle organizace Sea Life je tato mazlivá dvojice v Sydney »neustále k vidění, jak se společně prohání a plave ve vodním výběhu«. Tito dva tučňáci spolu udržují vztah již téměř pět let.

»Jsou skvělým příkladem pro zbytek kolonie a všimli jsme si, že mnoho novějších tučňáčích párů zakládá svá hnízda v blízkosti Sphena a Magic, což je podle nás jejich snaha učit se od těch nejlepších,« řekla ošetřovatelka tučňáků v Sea Life Kiera Pontingová. A nyní podle ní Sphen a Magic jako hvězdy festivalu »pomáhají« i školákům.

Lekce, které nejsou povinné, jsou určena pro výuku spojenou s exkurzí do akvária, ale obsahuje i online prvky. »Jsou rozděleny na aktivity před exkurzí, vlastní exkurzi nebo online exkurzi a aktivity po exkurzi,« uvedla NSW v prohlášení na svém facebookovém účtu. »Učební blok lze použít jako celek nebo lze výukové aktivity použít jako samostatné aktivity či jako součást vzdělávacího programu.«

Program obsahuje celkem šest lekcí. Setkal s podporou učitelů napříč celým státem, přičemž mnozí z nich si pochvalují kreativní přístup ke »vztahové výchově«.

(cik)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here