Česko, Francie a Slovensko 58:42

Zmíněný výsledek by spíše odpovídal ženskému basketu (snad jsem se nedotkl feministek, jakože ženy dávají tak málo košů), ale není tomu tak. Je to výsledek volební, prezidentský a více méně totožný na Slovensku v roce 2019 (Čaputová vs. Šefčovič), ve Francii 2022 (Macron vs. Marine Le Pen) a teď u nás (Pavel vs. Babiš). Drobné odchylky v řádu desetin či setin nehrají roli. Po zaokrouhlení se ve všech třech případech a matematicky správně dostaneme na 58:42. Náhoda? Ó, nikoli. Ty se ve velké politice nedějí…

Když tomu chce někdo říkat konspirativní teorie, má na to plné právo. Stejně jako já si mohu myslet opak.

Všímají si toho i diskutující na internetu. Jeden z nich napsal: »Napřed vyřadí nevhodné kandidáty do voleb. Pak několik dní před druhým kolem oslavují na Ukrajině jako vítěze generála Petra Pavla. Do Prahy přijíždí, ještě před uzavřením výsledků, slovenská prezidentka Čaputová, aby blahopřála novému prezidentovi Petru Pavlovi. V sobotu ve 14.00 uvádí Seznam Zprávy, že Babiš utrpěl historickou porážku. Po sečtení všech hlasů jsou výsledky Pavel – Babiš téměř shodné s Čaputová – Šefčovič a Emmanuel Macron – Marine Le Pen. Několik desítek hodin poté máme tady vyrobenou pamětní minci s prezidentem Petrem Pavlem. Chč*jou nám na hlavu a ani se nepokoušejí to vydávat za déšť.«

Co se děje na Slovensku a ve Francii, toho jsme očitými svědky na každém kroku. A co nyní nastane u nás, toho rovněž budeme očitými svědky a bude nám z toho sakra zle.

Kudy se nový prezident vydá, dal nám najevo, ledva volební výsledky oschly. Líbačka se slovenskou kolegyní na jevišti, všeobjímající telefonát se Zelenským a s tchajwanskou prezidentkou a frontální útok na daňovou a důchodovou reformu. Generál se rozmáchl vskutku velkoryse.

V blízkých týdnech očekávám, že to začne skřípat mezi Hradem a Strakovou akademií, neboť Pavel na sebe docela okatě přebírá kompetence předsedy vlády. A to se profesorovi, jakkoli deklaruje, že je s generálem na jedné lodi, rozhodně líbit nebude. Ani jeho popularita mezi zblblým davem, jenž dostal nový objekt hodný obdivu, zatímco premiér na oblibě ztrácí. Už zdaleka není tím opěvovaným miláčkem bezhlavé masy, zatímco pan prezident ano. Ješitný a sebestředný Fiala jistě skřípe zuby. Export signálů již netřeba, kruh se uzavřel. A nadto mu Pavel fušuje do řemesla…

V této souvislosti se nemohu ubránit dojmu, že předseda vlády jakoby svou roli pomaličku dohrával. Pax Americana totiž vystřelila na české nebe novou zářivou hvězdu.

Vzpomínám si, že někdy na podzim 2019 jsem poprvé zaregistroval jméno Petra Pavla jako možného kandidáta do prezidentských voleb. Když se mě kolega ptal, co tomu říkám, odpověděl jsem, že právě on bude Zemanovým nástupcem. Stalo se. Z důvodů, které jsme na iportaL24.cz popisovali mnohokrát.

Jak to trefně zformuloval ten diskutující: »Chč*jou nám na hlavu a ani se nepokoušejí to vydávat za déšť.«

Nicméně, a to rovněž zaznívá v davu – konečně máme prezidenta, za kterého se nemusíme stydět. Vy za něho ne, to souhlasí, ale vaše děti se jednou budou stydět za vás.

Pavel Votruba

Související články

1 KOMENTÁŘ

  1. Guma, Oligarcha, Ovar, žádný rozdíl. Všichni stejní vazalové amerického režimu a poslušní vykonavatelé jeho rozkazů.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy