Home Názory Den ČSLA a lavička PePa

Den ČSLA a lavička PePa

Předevčírem bylo 6. října. V minulosti Den Československé lidové armády. Vzpomenul ho i aktivní pamětník oné doby, tenhdy čilý příslušník ČSLA, dokonce její kapitán. Takto na univerzitě College of Europe v belgickém městě Bruggy, kde vystoupil u příležitosti zahájení akademického roku.

Přítomné osazenstvo vyzval ke snížení závislosti na USA v oblasti obrany a k posílení obranných struktur a výdajů na obranu v Evropě. Stejně jako před 34 a více lety, kdy kapitánoval, výsadkoval a průzkumničil v uniformě členské armády Varšavské smlouvy. Tehdy v podstatě vyzýval k témuž. Však jeho věrní z té doby na něho nezapomněli a právě u příležitosti již vzpomenutého Dne ČSLA mu v podhradí odhalili lavičku. Povedla se, co říkáte? Vydá za všechna další slova, která jsou ohledně jeho morálních vlastností zcela a naprosto zbytečná.

Jeden z diskutujících na aeronet.news trefil šibenici, napsav: »Jo, Pávek je zorientovaný na všechny čtyři směry. Od komunistického lampasáka přes generála NATO se sápe po funkci Euromaršála. Co bude dělat po impíčmentu? No přece generálního inspektora Čínské lidové armády, připravovat invazi na Tchaj-wan, a tím se kruh uzavře.«

Jan Čech

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here