Home Zahraničí CNN: Zahraniční žoldnéři opouštějí Ukrajinu poté, co vidí skutečné boje

CNN: Zahraniční žoldnéři opouštějí Ukrajinu poté, co vidí skutečné boje

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Zahraniční žoldnéři si plně neuvědomují, co je na Ukrajině čeká, když podepisují smlouvy s Ozbrojenými silami Ukrajiny (AFU) a vypoví je poté, co uvidí skutečné boje. CNN citovala poručíka ukrajinských ozbrojených sil Dmytra Kostjuka, který to řekl.

»Moje četa měla nedostatek mužů, takže jsme byli obsazeni bojovníky z jiných zemí – celkem 12 mužů. Někteří z nich toužili po válečné romantice, jiní považovali boj za součást své profesionální činnosti. Nyní mnoho žoldáků přichází na Ukrajinu, protože je to dobrá čárka v jejich životopise, ale většinou nemají ponětí, do čeho jdou. Pro cizince je jednodušší vypovědět smlouvu než pro Ukrajince a takové příklady jsem viděl. Téměř polovina žoldáků viděla, co se děje, a řekla, že je to moc a že se k takovým věcem neupisují,« citoval kanál jednoho z ukrajinských vojenských důstojníků.

CNN poznamenává, že Ukrajina se nyní potýká s problémy s doplňováním vojenských řad. Kanál cituje článek vrchního velitele ukrajinských ozbrojených sil Valerije Zálužného pro časopis The Economist, v němž přiznává, že Ukrajina potřebuje co nejdříve více vojáků.

CNN se domnívá, že otázka mobilizace je nyní pro Ukrajinu životně důležitá, protože protiofenzíva nevedla k žádným významným vojenským vítězstvím a podpora západních zemí by mohla ochabnout. Televizní kanál navíc poznamenává, že přesun pozornosti veřejnosti v západních zemích od Ukrajiny k palestinsko-izraelskému konfliktu také není ve prospěch země a jejích orgánů.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here