Nechci znevážit pana Mlejnka, přesto jsem se rozhodl zeptat

Poté, co vláda odmítla jakékoli pochybnosti o Petru Mlejnkovi, a potvrdila, že je nejlepším mužem, kterému je třeba svěřit vedení rozvědky, jsem se rozhodl zeptat. Podotýkám, že můj dotaz je vyvolán čistě mou neinformovaností a nikoli tím, že bych chtěl znevážit pana Mlejnka, ministra vnitra Rakušana a další velmi odpovědné funkcionáře našeho státu. Jsem totiž přesvědčen, že současná vláda patří do plejády těch nejpracovitějších, nejodpovědnějších a nejuvážlivějších, jaké jsme tu od vzniku republiky měli. Nevěřím, že na pomluvách, které se šíří internetem, je něco pravdy.

Abych i tímto přesvědčil všechny ty, k nimž se pomluvy dostaly, ptám se, i když znám předem jednoznačně pro vládu pozitivní odpověď, jaké použít argumenty, abych mohl vyvracet to, že manželka Petra Mlejnka, spolumajitelka firmy Dyn Tedes, jež společně s manželkou bývalého detektiva Vokála zabezpečovala ochranu před odposlechy, má něco společného s tímto odsouzeným policistou? Ano, jde o toho Vokála, který jako důstojník Útvaru pro potírání organizovaného zločinu byl pravomocně odsouzen za korupci a vynášení informací z policejních spisů v souvislosti s kauzou Vidkun. Vokřál ovšem prý měl ještě další vroubek. Údajně byl zadržen při jakýchsi nelegálních obchodech na Ukrajině a propuštěn na kauci. Že by si toho ukrajinská rozvědka při tom nevšimla? Ale o Vokřála nejde. Může to zase být pomluva.

Prý se chudák Mlejnek musí zpovídat ze styků s podnikatelem Michalem Redlem. Měli si i tykat. Ano, jde o Redla, kvůli němuž má strana pana Rakušana stažené vrásky na čele. Vlastně ne strana, ale pan Vít Rakušan, ministr vnitra. Nikoli tedy plukovníka Redla, jenž prodával svého času informace Rusku. To vše v době Redlova nelegálního podnikání. Myslím si ovšem, že Mlejnek měl od počátku úkol Redla sledovat a být jakýmsi Stierlitzem (pamatujete? Jde přece o televizní seriál 17 zastavení jara), jenž pak informace podával centrále, tedy zřejmě panu plukovníku Koudelkovi. Za tyto služby by měl spíše dostat řád a ne být popotahován.

A jsme u další lži z internetu. Podle ní měl Petr Mlejnek spolupracovat s ředitelem jedné z divizí Techniservru Hrbatou. Ano, s Hrabatou, který byl jeden čas ve službách Bártovy bezpečnostní agentury ABL, na níž jsme už skoro zapomněli, a pracoval dokonce i jako náměstek ministra Vondry. To ABL prý Mlejnka také jeden čas zaměstnávala. Hrbata měl mít za sebou také jakousi korupční kauzu. Jakou, jsme už dávno zapomněli, ale měla se týkat manažerů Techniservru. Ale ani tento pán však není pro nás důležitý. Jenže kamarádil s ním Mlejnek, nebo ne? To by už důležité mohlo být. Myslím ovšem, že nikoli, že byl také jen pouhým Stirlitzem.

A tak se ptám? Co je na tom pravdy? Osobně myslím, že Petr Mlejnek ve všech kauzách působil, i když si myslím, že jsou účelově vymyšleny, jako agent, který přinesl velké množství potřebných informací a právě proto si ho pan Rakušan vybral za šéfa rozvědky a rozhodl se svou kariéru s Mlejnkem spojit. Proto se většina pětikoalice za oba postavila, i když musela čelit nezodpovědnému tlaku opozice.

Já osobně panu Rakušanovi, Fialovi a dalším za to děkuji. Proto si myslím, že Mlejnkovi noví podřízení by mu měli přiřknout tu nejtajnější z tajných podmínek pro práci s nejtajnějšími informacemi, protože kdo jiný může takové informace využívat?

Jaroslav Kojzar

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy