Home Názory O výrobě protiruských dezinformací

O výrobě protiruských dezinformací

Že prozápadní média všude po Evropě informují o Rusku, jsouce oděna do novodobého pohádkového hávu, kdy hodná americká Barbie-Karkulka vždy vítězí nad zlým ruským vlkem Vladimirem rukou společnou a nerozdílnou se statečnou britskou babičkou Margaret a hrdinným francouzským myslivcem Emmanuelem, na tom není nic převratného, co by si zasloužilo nominaci na Nobelovu cenu za objev století.

Nebudu to dál komplikovat či sáhodlouze popisovat. Někdy stačí výstižně demonstrovaný vtip, aby bylo jasno pro všechny ty, kteří o to jasno stojí. I v českých alternativních sdělovacích prostředcích docela hojně citovaný Paul Craig Roberts je dle wikipedie americký ekonom a spisovatel. Dříve zastával funkci subkabinetu ve federální vládě Spojených států a také učitelské pozice na několika amerických univerzitách. Je propagátorem ekonomie na straně nabídky a odpůrcem zahraniční politiky USA.

A taky člověkem, kterému to myslím. Na paulcraigroberts.org zveřejnil v těchto dnech vtip, jenž vydá za desítky komentářů, zbytečně obsáhle a komplikovaně sdělujících příčiny oněch dezinformací, namířených proti Kremlu.

Nejnovější vtip o Putinovi

Putinův tiskový mluvčí Dmitrij Peskov se obrací k západnímu tisku a říká, že zítra ruský prezident ukáže něco důležitého v Soči. Do lázeňského města na pobřeží Černého moře jsou pozvány stovky západních novinářů. »Sami všechno uvidíte a pochopíte,« informuje je Peskov. Žurnalisté se dychtivě sjíždějí do Soči. Přijíždí Putin, pozdraví se s nimi a vstupuje do moře. Avšak – světe, div se – ruský prezident nechodí ve vodě, ale PO vodě. Projde se v kruhu, mlčky se na všechny podívá a odchází. Druhý den ráno britské noviny napsaly: »Putin neumí plavat.«

Ilustrační foto: kremlin.ru

Vidíte, s vysvětlením podstaty o průmyslové výrobě protiruských dezinformací jsem se vešla do několika málo řádků. Jak je všechno prosté a jednoduché k pochopení, když někdo ví, o čem je řeč. Díky, Paule!

Marie Krejčíková

2 KOMENTÁŘE

  1. Západní propaganda lhala v případě ubitého studenta Šmída, v případě Temešváru, Jugoslávie, Iráku, Afghánistánu, Libye, Sýrie… Jaká je pravděpodobnost, že v případě Ukrajiny říká pravdu?

  2. ❗️🇺🇸Spojené státy schválily vyslání stíhaček F-16 z Dánska a Nizozemska na Ukrajinu, uvádí agentura Reuters.

    Stíhačky budou předány, až se s nimi naučí létat ukrajinští piloti.

    Sledujte @neCT24 | 42TCen

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here