Home Názory Odvolejte Lipavského!

Odvolejte Lipavského!

Rodinné stříbro Pirátů se jmenuje Jan Lipavský, bakalář Jan Lipavský, veselý ministr zahraničních věcí. V souvislosti s arabsko – izraelskou krizí se k němu vyjádřil kriticky exprezident M. Zeman: »V každé normální zemi má slovo premiéra vetší váhu než slovo jakéhokoli ministra, tím spíše ministra bez dostatečného vzdělání.« Prezident P. Pavel raději mlčel a premiér P. Fiala rovněž.

Tehdy šlo o stěhování českého velvyslanectví z Jarního Pahorku (Tel Avivu) do Jeruzaléma. K přesunu vyzval premiér Fiala, ale necelých 24 hodin po té se proti postavil ministra zahraničí J. Lipavský. Piráti tedy doslova zařízli plán P. Fialy. Exprezident Zeman to vyjádřil jasně: »Hra, kterou napsal idiot.«

Nyní jde o kontrolu pomoci palestinskému územím. O ní se v českých mediích všeobecně mlčí. Přitom Česko Palestincům pomáhalo. Tuto skutečnost lze vyčíst ze státního závěrečného účtu ministerstva zahraničních věcí za rok 2022, který Pirát – ministr podepsal.

Lze tu najít příspěvek WHO (Světové zdravotnické organizace) v Palestině ve výši 6,3 mil. Kč a projekt záchrany novorozenců v Palestině ve výši 0,3 mil. Kč. Z vyjádření Jana Lipavského, který navrhuje, aby byla pozastavena veškerá finanční pomoc Palestině, než se vyjasní, kam peníze přesně putují, vyplývá, že jeho ministerstvo neví, co se s českou pomocí Palestině ve skutečnosti děje. Asi nastal čas na výměnu ministra zahraničí.

Jan Klán

3 KOMENTÁŘE

 1. Bylo asi lépe, když jste vládli : „Jásir Arafat na oficiální přátelské návštěvě v ČSSR

  Srdečné uvítání vedoucího představitele palestinské revoluce. Jásir Arafat navštívil ČSSR na pozvání generálního tajemníka ÚV KSČ Miloše Jakeše a prezidenta ČSSR Gustáva Husáka. Od Husáka obdržel vyznamenání Československého řádu Bílého lva I. třídy s řetězem. Podepsána byla dohoda o spolupráci. V této souvislosti soudruh Miloš Jakeš informoval hosta o aktivním přístupu čs. zahraniční politiky k řešení globálních problémů dnešního světa.“

  • Ano, bylo lépe. A zase bude.

   Jsme hrdí na skutečnost, že naše ČSSR jako jedna z prvních zemí uznala nezávislost palestinského státu na území Gazy a Západního břehu Jordánu.

   I po 35 letech je většina tohoto území stále okupována sionistickým režimem, stejně jako část Sýrie.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here