OSTRÁ TYGŘÍ STŘEDA DAVIDA PLOCE: NATO vs. život?

Totalitní systém se vždy snažil pobavit ty snadno ovladatelné, ve stylu nakrm lid a budeš mít klid. Řím pořádal gladiátorské hry, západ pořádá dny NATO. Dny té válkychtivé organizace, která nám je představována jako záruka bezpečí. Cíl gladiátorských her a dnů NATO je však stejný. Udržet poslušné na kolenou a dát jim falešný pocit bezpečí. Nespokojená část populace, ta, která se nenechá tak snadno ovládat, však již nechce hrát primitivní hry na válku, chce žít…

Ti, co chtějí žít, raději zvolí cestu hlasitého odporu vůči tyranům a jdou demonstrovat bez ohledu na kritiku, která se valí na pořadatele. Kritiku, která je ale na místě. Proč si to myslím? Protože členství v EU a NATO je příčinou současné totality. Jsou to nástroje, kterými jsou ovládány svrchované státy a pomalu, ale jistě, zbavovány své suverenity. Nicméně nejde mi o kritiku jiných stran, budu se účastnit každé demonstrace, která mi dává smysl. A byl jsem i 16. 9. podpořit všechny nespokojené.

Setkání lidí, kteří mají dost fialového komanda, jsou potřebná, dodávají trochu té pozitivní energie a víme, že v tom nejsme sami. A na druhou stranu si uvědomíme, pokud alespoň trochu přemýšlíme, kdo a kam se nás snaží vést. Systém nám předhodí skvělé dny oslav válečné organizace NATO, dobře si vědom toho, že jeho kritik s tímto totalitním nástrojem nic dělat nehodlá. To je skvělé, a tak se duté hlavy mohou v klidu vysmívat, že na dnech Varšavské smlouvy bylo méně lidí než na oslavách totality.

Nikam jsme se po tomto víkendu bohužel neposunuli, a tímto stylem ani neposuneme. Stále stejné fráze a v podstatě také obhajoba členství v totalitních organizacích. My ale nemáme čas na letitou reformu něčeho, co se reformovat nedá. Nebo si snad někdo myslí, že totalitu lze reformovat? Chcete z něčeho ven a ten, kdo se tváří jako spasitel, vám vnucuje setrvání uvnitř? Kam až zajdeme, než si uvědomíme, že změna není o setrvání v krizi, ale v řešení a odstranění příčin krize?

Jsem nadšen! Ano, myslím to vážně. Ideální stav, aby si další část populace uvědomila, že toto válkychtivé nadšení na obou stranách tak nějak zavání. Či spíše smrdí, a to pořádně! Je čas na nalití si čistého vína. To víno, které nám vnucují, je z totalitních pravicových vinic, a my se musíme vydat jiným směrem. Pokud se necháme opíjet pravicovým vínem, stále se budeme točit kolem té největší lži, že patříme na západ. Západ je příčina současné totality. Západ a její nástroje EU a NATO.

I z nekvalitního vína však jednou vystřízlivíme a na základě špatné zkušenosti bychom měli být schopni se vydat tím správným směrem. Například tím, kterým se již brzy, jak doufám, vydají na Slovensku. A nenechme se dále opíjet frázemi, že něco nejde. Kdo chce, hledá cestu, kdo nechce, opakuje jen stále stejné výmluvy. Chcete válečné hry NATO, nebo život? A nezapomeňte také na fakt, že svět bude patřit zemím BRICS.

David Tygr Ploc, předseda strany DOMOV

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy