Vadí nám, jak vláda ustavičně porušuje svoje sliby o penzích! Před volbami a dokonce i ve svém nejnovějším programovém prohlášení z března slibovali, jak zkrátí dobu potřebnou pro nárok na penzi z 35 let na 25, a že zavedou možnost platit jedno procento z důchodového pojištění rodičům či prarodičům.

Místo toho dobu ještě prodlužili (na 40 let) a možnost přispívat příbuzným smetli ze stolu. K tomu osekali valorizaci, zvyšují věk odchodu do důchodu a mladým teď vzkazují, že si mají na důchod více spořit prostřednictvím dobrovolného penzijního spoření, například ve formě účtu dlouhodobých investic??

To je vrchol všeho! Z čeho mají asi spořit, když jsou dnes rádi, že s výplatou vůbec vyjdou, a když máme kvůli neschopnosti Fialovy vlády prakticky nejdražší bydlení, energie, potraviny i paliva v Evropě?! To už vláda neřekne!

Přísaha jednoznačně odmítá zvyšování věku odchodu do důchodu i další nesmyslné postihy a vyzývá vládu, aby přestala lhát, porušovat sliby a šikanovat naše občany!

Karolína Kubisková, místopředsedkyně Přísahy

1 KOMENTÁŘ

  1. No paní místopředsedkyně nějak neumíte pracovat s informacemi, nebo jen matete lidi. Na 40 let se novelou zvedl počet odpracovaných let pro přiznání předčasného důchodu, pro přiznání důchodu je to pořád 35 let!!

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here