Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová stopla další vojenskou pomoc Ukrajině. »Všechny politické strany, které dnes na základě pověření jednají o nové vládě, takovou pomoc jednoznačně odmítají. V této situaci rozhodnout o poskytnutí vojenského materiálu by nebyl dobrý precedens při změně politické moci po jakýchkoli volbách. Dnes ani v budoucnu,« sdělil oficiální stanovisko zpoza oceánu pomazané hlavy podtatranského státu její mluvčí Martin Strižinec. Jak píše slovenský Denník N, nový balík vojenské pomoci Ukrajině měl obsahovat například munici pro tanky T-72 a některé její další druhy.

Situace na Slovensku je v tuto chvíli nesmírně složitá a vítězný SMER spolu s předsedou Robertem Ficem čelí bezprecedentnímu tlaku ze strany amerických politických lobby.

»První vlaštovka s několika kilogramy konceptuálních výbušnin přiletěla do pošty Roberta Fica od bývalého švédského premiéra a viníka bezbřehé švédské islamizace a dnešního šéfa frakce Evropských socialistů v Evropském parlamentu Stefana Löfvena. Ten totiž napsal Ficovi vyděračský dopis, že pokud strana SMER nezmění svůj odmítavý postoj k vyzbrojování Ukrajiny a bude nadále usilovat o mírové urovnání války na Ukrajině, osobně se prý postará o vyloučení SMERu z frakce Evropských socialistů. Robert Fico prohlásil, že se SMER nenechá vydírat, a pokud je daní za usilování o mír na Ukrajině vyloučení SMERu z frakce, tak potom tuto daň prý jeho strana ráda zaplatí. V redakci nás to nepřekvapuje, tohle jsme očekávali a je to teprve začátek toho, co se chystá,« informuje aeronet.news a ve videu níže komentuje sám Robert Fico.

Nehledě na to, že Fico se v předvolební kampani nechal slyšet a potvrdil to i v rozhovoru pro iportaL24.cz, že pokud volby vyhraje, zažaluje prezidentku Čaputovou. Ta nyní nepochybně dostala strach, poněvadž domnívat se, že by »z razu na raz« prozřela, nebo že by z Bílého domu právě takový pokyn dostala, je »rovnaký« nesmysl, jako Pavlovy chyby ohledně vstupu do KSČ. Na každý pád – Ukrajina se již bouří, neboť jeden z jejich nejvěrnějších chlebodárců od ní dává ruce pryč. Ty dalo i Polsko, takže plnými hrstmi rozdávají jen Fialovy špinavé pracky. Zřejmě na věky, poněvadž česká tupost už nejde nabrousit.

Marie Krejčíková

2 KOMENTÁŘE

  1. Hezké. Jenom aby tou daní nebyl nějaký Západem placený majdan proti výsledku svobodných a demokratických voleb, jako to zažila právě Ukrajina.

  2. Skvělá paní Krejčíková, její články čtu rád.
    Čaputová, stejně jako český Pavel, má ruce od ukrajinské krve dodávkami zbraní a peněz ze Slovenska do Ukrajiny. Jednou historie tyto válečné zločince odsoudí.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here