Home Názory »Rakušan je vesnický pitomec,« píší polská média

»Rakušan je vesnický pitomec,« píší polská média

Skoro mně to připadá, že tahle vláda dosluhuje, že o její další služby už není zájem. Jak jinak si vysvětlit, že ji její nadřízení nechají páchat takové voloviny, které bijí do očí. Jistě, o zločin samozřejmě kráčí, ale všechny ty dosud vykonané měly, blbě řečeno, nějakou štábní kulturu. Ovšem bruselská imigrační dohoda, parafovaná Rakušanem… Mně to vážně připadá, že jeho dny jsou sečteny. Ne kvůli odporu veřejnosti, ten je minimální, ale proto, že Rakušanova základní vládní služba se prostě z nějakých důvodů chýlí ke konci. Bude-li k tomu potřeba odpor veřejnosti, odpor bude vyroben – mainstreamová média ho »odvolají« během pár hodin, to je nulový problém.

Všechno to pochopitelně souvisí s válečným vývojem na Ukrajině. Kyjevská protiofenzíva krachuje ve všech zákopech, a byť všichni dokola chrastí zbraněmi, v reálu chrastí na playback, neb zbraně prostě a jednoduše nejsou. Abych to zkrátil – bude se muset začít jednat s Kremlem a Ukrajinu čeká tvrdá parcelace. Vítěz konfliktu sice nebude oficiálně oznámen, nicméně Západ tenhle boj nevyhrává a nevyhraje. Na druhou stranu Moskva po vítězných oslavách neprahne, neboť de facto dosáhla svého. Rusko jde díky sankcím EU ekonomicky nahoru, BRICS válcuje G7 a protirusky krvežíznivá Evropa padla na dno. Kdyby pod tímto dnem ještě existovala podzemní podlaží, právě v některém z nich se dnes starý kontinent reálně nachází. Proto musejí váleční štváči, mezi nimiž Vláda ČR hraje prim, opustit scénu. Již jich není zapotřebí. Dosloužili. Navíc jejich počínání teď už může být kontraproduktivní. Byť jsou střeženi a mají instrukce, nikdo stoprocentně neodhadne, co se v pomatených hlavách Černochových aspol. může nad rámec vymezených povinností a pravomocí odehrát… Toť ve stručnosti – nechci zbytečně rozebírat znovu a znovu již milionkrát řečené.

Ale zpět k Rakušanovi… Tím vesnickým pitomcem ho totiž nazvala vlivná polská média, žádná dezinformační… (nic proti vesnici, ale překlad z polštiny zní právě takto), což je oním zásadním momentem, který mě zaujal (např. zde).

Komentátor Michal Svatoš píše: »V Polsku se novináři s ministrem Rakušanem za jeho zrádný podpis tajné dohody s Bruselem o imigraci ani trošku nemazlili, a rovnou ho nazvali naivním, hloupým, ubohým a krátkozrakým pitomcem, který se ještě nahlas chlubí, že vyjednal pro Prahu nulové pokuty za imigranty, protože je v Česku nyní hodně Ukrajinců. A zapomíná přitom, že Brusel bude sice ještě chvilku na Čechy milostivý, ale brzy je začne imigranty zákonitě vydírat, protože Rakušan přece dohodu podepsal!! Tuhle tvrdou kritiku hloupého Rakušana zveřejnily v Polsku mimořádně vlivná, velká a provládní média, která rozhodně stejně jako washingtonské Politico neřídí žádní Putinovi švábi. … Rakušan se před pár dny chlubil, jakou skvělou imigrační dohodu v Bruselu podepsal, a tvrdil, že ČR dostane za imigranty brzy peníze z Bruselu. A teď má z ostudy mezinárodní kabát.

Vševědoucí washingtonské Politico získalo jako obvykle, i když je text Rakušanem podepsané dohody o imigraci tajný, detailní informace. A z textu dohody podle Politico jednoznačně vyplývá, že 22 000 EUR, které bude ČR díky Rakušanovi muset platit za každého odmítnutého imigranta, kterého si nepřevezme na výzvu evropského imigračního úředníka do své péče, se bude výlučně platit do bruselského imigračního banku. A z něj se všechny nashromážděné miliardy EUR budou výlučně vyplácet zemím mimo EU na blíže ‚nedefinované‘ projekty! Podle Politico se tuto konečnou Dohodu o imigraci podařilo schválit až v posledním okamžiku jednání, díky mazanému návrhu Itálie, který všechny platby za odmítnuté imigranty ze všech zemí nařídil vyplácet pouze do ciziny!«

Jsem sice politolog ryzí amatér, zednářského vzdělání nemaje, ale mně z toho, zejména v kontextu zmiňovaných mezinárodních reakcí, vychází jediné, že Rakušan je na odstřel. Že tohle na něho prostě schválně ušili, aby se totálně znemožnil. Když už ho takhle nemilosrdně »sepsuli« i ke všemu svolní Poláci a toho pitomce z něho udělalo i Politico, to není samo sebou.

Jan Čech

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here