»Složitý záležitosti jsou to. A proto je tak důležitý, ta podpora zespodu, aby my jsme mohli říct: né my si to přejem, to je ten lid, to žádá taky, my s tím souhlasíme, s tím lidem, my plníme jeho vůli a ne prostě, aby my jsme tam byli sami jak kůl v plotě, neměli jediný, jediné slovo podpory.« Což o to, dutý český lid je zatím ještě jakžtakž s tou Fialovou podporou Ukrajině – na úkor mnoha generací budoucích – jednotný, čili profesor pořád ještě může falešně a alibisticky signalizovat, že »my s tím lidem souhlasíme, my plníme jeho vůli«, ale zvenku ta podpora viditelně slábne.

»No tak řekněme paní Čaputová, je to milá holka, všechno, čtyři roky po sobě bere Slováky na hůl a teď se najednou zadrhla. Jsem už v té Evropě jako kůl v plotě, nemaje takřka jediného slova podpory.«

(Hovoříme o té Čaputové, která v reakci na volební výsledek, resp. na postoj vítězných stran v této souvislosti, stopla další vojenskou pomoc Kyjevu – abychom v tom měli jasno hned od začátku.)

»Všechny politické strany, které dnes na základě pověření jednají o nové vládě, takovou pomoc jednoznačně odmítají. Rozhodnout v takové situaci o poskytnutí vojenského materiálu by nebyl dobrý precedens při změně politické moci po jakýchkoliv volbách,« uvedl mluvčí slovenské prezidentky Martin Strižinec. (Zdroj: novinky.cz)

Trochu jsem si pohrála s klasikem, chcete-li s legendárním rétorem z Červeného Hrádku. Ale nechme Jakeše v klidu spát, o pozornost si před pár desítkami hodin opět a důrazně řekl náš profesor. Právě on počíná být kůlem v plotě tak osamoceným, že druhý podobný se v dohledu nevyskytuje – otázkou je, zda vůbec se nějaký takový vyskytuje takříkajíc za dohledem?

»Je pro mě z pochopitelných důvodů obtížné komentovat rozhodnutí jiné země, ale snad to nebude nezdvořilé, když řeknu, že nepovažuji postup Slovenska za šťastný,« reagoval ve španělské Granadě na dotaz Novinek Fiala. Tam je na summitu Evropského politického společenství (EPC). »Ukrajina potřebuje naši pomoc, a to rychle, protože svádí zápas nejen za svou nezávislost, ale i za mír v Evropě. Proto musíme využít všech příležitostí, jak Ukrajině pomoci,« zdůraznil český předseda vlády.

Milenci v roce jedna… pardon 2023… Konec vztahu? Ještě mě napadl název jiného českého filmu se substantivem MILENCI v názvu… a… Ten je výstižnější, že? (Foto: Facebook Petr Fiala)

Zajímalo by mě, který z evropských státníků tu pomoc Ukrajině v dnešní době takhle vehementně ještě zdůrazňuje? Aby obraz českého národa roku 2023 byl pro budoucnost kompletní, dávám prostor i hlasu veřejnému – za veřejnost v diskuzi pod komentářem na novinky.cz prohovořil jistý Tomáš Král – cituji bez úprav:

»Fiala má naprostou pravdu. Je to velmi nešťastné, zvláště v této chvíli, kdy probíhá hlavní fáze protiofenzivy. Míru v Evropě můžeme dosáhnout jedině tak, že bude nacistické, agresivní, rozpínavé Rusko poraženo.

Putin už se vůbec netají tím, že chce budovat novou ruskou říši a měnit světový pořádek. Že jde ve stopách Hitlera.

Hlupáci kteří tohle nechápou, si asi přejí nekonečné války. Protože Putin, stejně jako Hitler, nedá pokoj, dokud nebude poražen.«

Nechtěla bych být dítkem budoucnosti, které se tohle jednou bude muset učit v dějepisu a při zkoušení komplikovaně a nechápavě vysvětlovat, proč podobné výroky tenkrát nekončily v železech…

Marie Krejčíková

1 KOMENTÁŘ

  1. Tomáš Král z Novinky.cz je blb poklonkující Fialovi a Rychetského Pětikoalici a Pavlovi. Webu Novinky.cz se v diskusích na internetu běžně říká Hovinky.cz.
    Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel mají ruce od ukrajinské krve dodávkami zbraní na Ukrajinu.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here