Home Názory Soud rozhodl: exposlanec za TOP 09 Feri je násilník

Soud rozhodl: exposlanec za TOP 09 Feri je násilník

Podle soudního rozhodnutí byl bývalý poslanec za TOP 09, ještě nedávno jakási mucholapka této strany na hlasy důvěřivých mladých voličů, Dominik Feri, usvědčen u soudu ze znásilnění a z dalších skutků, které spáchal.

Bránil se velmi intenzivně a, i když mám velké pochopení pro ty muže, kteří se brání proti svému zostuzení v rámci akce »Me too«, kdy si některé ženy po dvaceti či více letech vzpomenou, že byly sexuálně obtěžovány nebo znásilněny, tak v tomto případě žádné sympatie necítím. Vrchol všeho byl, když bývalý poslanec TOP 09, tedy reprezentant strany, která sama sebe považuje za vrchol společenské morálky, zpochybňoval občanský profil jedné z obětí tím, že se údajně účastnila protiizraelské demonstrace někde v Berlíně.

Tahat do kauzy sexuálního charakteru politické názory obětí je krajně nechutné a divím se, že soudkyně nezasáhla. Nicméně, soudkyni je potřeba ocenit za odvahu, kterou vynesením rozsudku nad Ferim projevila. Bývalý poslanec za TOP 09 byl odsouzen na tři roky natvrdo.

A je jen dobře, že se jeho případ bude dál převalovat v soudních síních, neboť Feri se okamžitě odvolal. Toto odvolání jistě neprospěje jeho bývalé straně, která v jedněch volbách do Poslanecké sněmovny vděčila za to, že se dostala do parlamentu především díky němu a hlasům voličů – důvěřivých mladých lidí, které Feri získal (oblbnul) v Praze.

To, že se mladí muži chtějí dostat mladým dámám tak říkajíc »do kalhotek«, je věcí, kterou osobně nijak neodsuzuji. Je to asi přirozené. Jiná věc je, pokud zneužívají svého společenského či politického postavení k tomu, aby k souznění duší a těl nakonec došlo. V tomto případě však řada »souznění« proběhla, jak se ukazuje, nedobrovolně. Skutečný muž v případě, že jej žena odmítne, jde prostě o dům dál…

Co se však stalo při vynesení rozsudku, je nepochopitelné. Nevím, čí to byla chyba, že byla zveřejněna jména obětí sexuálního zločinu. Předsedkyně senátu, Lenka Hájková, však na dotaz iDnes.tv sdělila, že přímý přenos, při němž jména obětí byla zveřejněna, nebyl povolen. Je skutečně nechutné, pokud se tak proti vůli žalující strany stalo. Je to samozřejmě možné chápat jako způsob nátlaku na tyto mladé ženy, které by měly být naopak chráněny, mj. před společenským tlakem, kterému budou nesporně vystaveny v příštích měsících, než dojde k jednání u odvolacího soudu. Přitom médiu, které takovýto typ informace zveřejní, hrozí pokuta až několik milionů korun. Přesto k takovému pošpinění žalobkyň došlo a lze jen spekulovat, proč se tak stalo. A kdo za tím stál. Myslím, že by státní žalobce, angažovaný v tomto případě, tedy Feriho zločinného chování, měl konat ve vztahu k médiu, které takto v rozporu se zákonem postupovalo.

Zcela nepochybně by měl Feri projevit účinnou lítost vůči znásilněným, kterým bude muset zaplatit statisícové odškodné. Zdá se, že ani k jednomu se bývalý poslanec TOP 09 nechystá.

A stejně tak by se měl omluvit veřejnosti bývalý předseda TOP 09 Schwarzenberg, čerstvý nositel nejvyššího českého státního vyznamenání, které obdržel v neděli od prezidenta Pavla, za bagatelizaci Feriho chování vůči mladým ženám. Schwarzenbergovi přitom muselo být jasné, a musel mít informaci již v té době, že Feriho jednání je kriminálního charakteru a nelze je omluvit.

Jiří Paroubek

3 KOMENTÁŘE

  1. Pekarová Adamová z TOP-09 se na Twitteru X nechala slyšet, že v souvislosti s chlívákem Ferim z TOP-09 a jeho trestnou činností proti ženám nehodlá rezignovat. Pekarová prý Feriho nezná a maximálně se párkrát potkali v kantýně. Pekarová z TOP-09 samozřejmě lže, protože na Twitteru a na internetu jsou fotografie, kde je Pekarová v srdečné zábavě společně s Ferim.

  2. To mi uniklo, že soud zveřejnil jména těch dam, co si po řadě let vzpomněli, že byly znásilněny. Považuji to za správné, hlavně by měly všude viset jejich podobizny, aby se jim všichni muži pokud by je zahlédli, mohli obloukem vyhnout. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, že to nejspíš jsou také TOPačky, riziko hrozí hlavně mužům z TOP 09, a ty čím dříve vezme čert, tím pro lidi lépe.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here