Home Názory Vědí čeští prominentni, jak by probíhala jaderná válka?

Vědí čeští prominentni, jak by probíhala jaderná válka?

Po návratu z Polska jsem shledal, že se stala veledůležitá a současně velepodivná věc. Na příslušném výboru Sněmovny se projednal návrh vojenské doktríny České republiky. »Nová obranná strategie ČR řekne velice otevřeně, že hlavním úkolem české obranné politiky je všestranná příprava na dlouhotrvající obrannou válku vysoké intenzity s technologicky vyspělým protivníkem vybaveným jadernými zbraněmi, to znamená Rusko,« shrnul její jádro vysoce postavený úředník ministerstva obrany pan Jireš.

Měl jsem a mám za to, že by naše celková i obranná politika měla směřovat k prosazování mírového soužití jednotlivých států ve světě a v Evropě obzvlášť. Dlouhodobě pěstované nepřátelství s velmocí, navíc jadernou, je cestou do pekla. Dosavadní směřování české politiky k vojenské konfrontaci s jadernou velmocí je šílenost. Nevědí snad páni politici a páni generálové, jak by probíhala jaderná válka? Starší západní studie říkají, že za předpokladu, že by se jí účastnily jen Spojené státy americké, Ruská federace, Velká Británie a Francie, by v Evropě trvala asi 80 minut. Poté by Evropu ovládl les jaderných hřibů a spíše náhodně přeživší by záviděli těm, kteří zahynuli při vlastním jaderném ostřelování.

Nepředpokládám, že by šlo o dezinformaci. Mám za to, že jde o suchý popis pravděpodobného průběhu posledního vojenského konfliktu v Evropě. Jedinou změnou by byla skutečnost, že by se střetu účastnily i nově vyvinuté druhy zbraní. Samotné stíhačky F-35, extrémně nákladné na pořízení a provoz a silně poruchové, mají jedinou vojenskou přednost: jsou s to nosit jaderné zbraně. Tato vlastnost je ale také obrovským průšvihem, protože nám garantují, že nás nepřítel v případě jaderné války v prvním sledu zničí už jen proto, že představují jeho strategické ohrožení, na rozdíl od pro naši obranu mnohem více vyhovujících a mnohem levnějších gripenů.

Mají se zásadně modernizovat naše dálnice, železnice a letiště. Ne pro potřeby našeho rozvoje, ale pro potřeby masových přesunů armád členských států NATO na východ proti Rusku. Nechávám stranou velmi negativní ekologické dopady modernizace dálnic a letišť a zásadní skutečnost, že při jaderném střetu by už na žádný přesun vojsk ani civilistů nebyl čas. Máme tu i další podivnosti: již 34 let rozvracenou a nenávratně zničenou civilní obranu (u nás na Praze 13 máme jeden malý protiletecký kryt + jako krátkodobé útočiště lze omezeně ještě využít pět podpovrchových stanic metra), strategické zásoby potravin jsou jen na tři dny (někteří uvádějí jen na jeden den), četné i životně důležité léky nejsou v lékárnách ani pro civilní potřebu, veřejný sektor ČR nekontroluje asi polovinu podniků vodovodů a kanalizací. Zatím nás zde převážně francouzští spojenci pouze sdírají z kůže, resp. luxují naše peněženky.

Ve zcela žalostném stavu je tzv. lidský faktor. Nejde jen o žalostný stav expedičního sboru, setrvačností nazývaného Armáda České republiky. Podstatné také je, že 33 let politiky nenávisti vůči vlastní armádě, korunované zrušením základní povinné vojenské služby, vytvořilo situaci, že málokdo je ochoten do ní narukovat. Navíc velmi mnoho mladých mužů a žen má tak špatnou fyzičku nebo trpí psychickými problémy, které naše »svobodná demokratická společnost« ve velkém vytváří, že nejsou způsobilí v armádě sloužit.

Jinou otázkou je, proč by měli v Armádě ČR sloužit. Umírat za zájmy západních, zejména amerických zbrojařů a spekulantů? V jejich zájmu bojovat až do zabití posledního Ukrajince, Čecha, Slováka, Poláka, Rusa atd.? Tomu se rozumný člověk obloukem vyhne. Jistě, muže lze do armády nahnat i násilím. Může to končit jako za první světové války, kdy čeští vojáci z rozjíždějících se vlaků stříleli své rakouské a uherské důstojníky. Na rozdíl od nich válčit nechtěli a už vůbec ne proti Srbům či Rusům.

Jan Zeman

1 KOMENTÁŘ

 1. Tento text koluje po internetu:

  Vzkaz všem vlastizrádcům a jejich pomahačům

  Příliš dlouho jsme tolerovali vaše zločiny. Nechali jsme vás rozkrást naše kdysi úspěšné hospodářství. Nechali jsme vás zničit a zaprodat kdysi naši armádu. Naši hrdou zem jste proti vůli jejích občanů nechali rozpadnout na dva slabé státy zotročené velmocemi. Tohle všechno jsme vám tolerovali. Ale přichází doba, kdy už nejde jen o naše bohatství. Jde o naši vlast, naše životy a životy našich dětí.

  Všechno záleží jen a jen na vás, jak daleko dojdete v omezování naší svobody a v likvidaci vlasti. Doteď jste neměli žádnou odpovědnost za vaše činy. Ale s tím je konec! Je na vás, jestli budete pouze zbaveni svých funkcí a občansky zdiskreditováni. Čím víc nám toho uděláte, tím víc za to zaplatíte. Budete nás trestat za naše názory? Budete nás věznit za naše slova? Budete nás zabíjet za to, že chráníme naši zem? Budete chránit naše dobyvatele? To všechno se vám vrátí.

  Nebude dlouho trvat a naše národy povstanou. A bude téct krev. Vaše krev. Čím více si toho proti nám dovolíte, tím přísněji budete potrestáni!

  Češi, Slováci a Moraváci vás mají plné zuby!

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here