Home Pel mel Kultura Druhá sezóna (ruské verze) pořadu »Si Ťin-pchingovi oblíbené příběhy«

Druhá sezóna (ruské verze) pořadu »Si Ťin-pchingovi oblíbené příběhy«

FOTO - CRI

U příležitosti státní návštěvy čínského prezidenta Si Ťin-pchinga v Rusku byla na významných ruských televizních stanicích zahájena druhá sezóna (ruské verze) pořadu »Si Ťin-pchingovi oblíbené příběhy«.

20. března Šen Chaj-siung, místopředseda oddělení propagandy Ústředního výboru Komunistické strany Číny a ředitel China Media Group (CMG), a prezident Ruského národního televizního vysílání Dobrodeev společně zahájili a přednesli projev pro tento pořad. Obě strany prohlásily, že budou plně hrát roli mainstreamových médií, reagovat na Iniciativu globální civilizace, podporovat výměny a vzájemné učení mezi Čínou a Ruskem a podporovat budování komunity se společnou budoucností lidstva.

Po sledování pořadu ruské publikum uvedlo: »Síla kultury překračuje státní hranice.«; »Ačkoli jsou jazyky odlišné, kultura nás navzájem sbližuje, takže se cítíme ještě blíže.«

Zatím byl pořad »Si Ťin-pchingovi oblíbené příběhy« sestaven a vydán v několika jazycích, jako je ruština, angličtina, japonština, korejština a španělština, které pokrývají více než 4,798 miliardy lidí v zahraničí, což vyvolává teplou reakci po celém světě.

(pr)