Společná vzpomínka na galavečer CMG Spring Festival 2023

Každoroční galavečer Jarních slavností, v čínštině známý také jako »Chunwan«, který byl uveden společností China Media Group (CMG), začal 21. ledna ve 20.00 pekingského času a trval více než čtyři hodiny a doprovázel Číňany po celém světě v jejich radostném, příznivém a radostném čínském novém roce.

Galavečer se 40 procítěnými programy představil vysoce kvalitní kulturní svátek, který vyzdvihl krásy Číny ve velkolepém kontextu pro celosvětové publikum.

Program »Stovky ptáků se vracejí domů«, písňové a taneční představení založené na kantonských písních Naamyam, známých také jako vyprávěcí písně, přinesl pohled na nádhernou tradiční čínskou kulturu. Naamyam pochází z oblasti delty Perlové řeky v jižní Číně a původně jej předváděli slepí lidé formou vyprávění a zpěvu.

Za doprovodu strunných a bicích nástrojů, jako jsou guzheng, yehu a dřevěné klapky, se v hlase čínského zpěváka Tan Weiweie snoubí popová hudba s kulturním dědictvím.

Akrobacie na stožáru je starobylé čínské lidové umění s více než tisíciletou historií. Toto představení zahrnuje prvky pekingské opery, klasického tance a bojových umění a předvádí výkony rovnováhy, síly, pružnosti a odvahy.

Účinkující z města Cangzhou v severočínské provincii Hebei a města Jilin v severovýchodní čínské provincii Jilin předvedli akrobatické představení »Drak letí nad Čínou«. Představení vycházelo z vojenského výcviku čínské armády za dynastie Tchang (618-907). Byla to dokonalá ukázka dovedností a síly. Do sobotního představení, které obsahovalo také prvky pekingské opery, čínských bojových umění a tradičních tanců, bylo přidáno až deset nových pohybů.

Gonfalony ve tvaru čínského draka, které účinkující používali, se v čínštině nazývaly »Zhong Fan (čínský gonfalon)«. Každý z nich je vysoký šest metrů. Žádný z nich se během představení nikdy nedotkl země. Zatímco si účinkující gonfalony přehazovali, chytali a předávali, absolvovali také řadu pohybů, které oslňovaly oči diváků.

Toto představení »Já a dědeček chodíme na chůdách«, založené na tradičním čínském umění chůze na chůdách, zahrnuje prvky nehmotného kulturního dědictví Číny, včetně řezání papíru v Ťiao-čou, výroby květinových buchet v Ťiaodongu, tance Haiyang Yangge a lidového zpěvu v Šan-tungu. Celkovým efektem je odhalení kouzla lidového umění země v radostné atmosféře tradičního festivalu.

Účinkující z města Laizhou a města Zhao Yuan ve východočínské provincii Shandong představili folklorní program pro mládež s názvem »Já a dědeček chodíme na chůdách«. Chůze na chůdách je v severní Číně tradicí při oslavách svátku jara. Účinkující se obvykle oblékají do speciálních kostýmů a chodí v určitých formacích. Je velmi oblíbená mezi staršími lidmi a dětmi. Čínští rodiče často berou své děti během Svátku jara na návštěvu k prarodičům. Chůze na chůdách je jednou z tradičních zábav, kterou si různé generace lidí mohou společně užít venku.

Představení reprodukovalo výše uvedené srdceryvné okamžiky v reálném životě. Jednalo se o kombinaci tradičního tance a tance jangko z města Haiyang ve východočínské provincii Shandong. Navíc podobně jako opera vyprávělo šťastný příběh o tom, jak se děti učí chodit na chůdách od svých dědečků a připojují se ke starším lidem v tanci jangko.

V tanečním dramatu »Stepping Stones« taneční veterán Zhu Jiejing spolu s tanečníky z hudební konzervatoře v Zhejiangu svými ladnými tanečními pohyby předvádějí scénu chůze po kamenném mostě ve vzpomínkách.

Taneční drama bylo inspirováno kamenným mostem Dingbu ve městě Wen-čou ve východočínské provincii Če-ťiang. »Dingbu« představoval původní podobu mostu, který byl uspořádán z kamenů připomínajících klávesy klavíru. Most má celkovou délku 144 metrů a 233 schodů. Každý schod je rozdělen na dvě úrovně – na vyšší úrovni mohou lidé nést tyč přes rameno nebo chodit, když voda stoupá, a na nižší úrovni mohou jít dva lidé vedle sebe.

Interaktivní show »Nádvoří krásy, barvy národa«, v níž zpívá čínská herečka Zhao Liying a tančí Tang Shiyi, Wang Nianci, Jiang Aidong, Li Yiran, Su Hailu, sleduje tradiční čínské barvy z krásy přírody.

Propojení tradiční čínské tušové krajinomalby a moderní technologie světla a stínu představilo divákům malebnou vizuální hostinu. V den svátku CGTN přinesla globálnímu publiku také galavečer Jarní slavnosti »Super Night« v 19.30 BJT, aby předvedla živelnost a kouzlo tradiční čínské kultury.

Vzhledem k tomu, že na rok 2023 připadá rok zajíce podle čínského zvěrokruhu, představila CGTN divákům speciální představení – »Novoroční zaječí tanec«. V lednu CGTN spustila online taneční výzvu a vyzvala tvůrce zábavy po celém světě, aby předvedli své taneční pohyby při příležitosti zahájení roku zajíce. Výzva #NewYearRabbitDance zaznamenala více než 170 milionů zhlédnutí videí vytvořených online uživateli po celém světě.

(pr)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy