Home Pel mel Kultura Michael Caine potvrdil konec kariéry

Michael Caine potvrdil konec kariéry

FOTO - wikimedia/Manfred Werner/Tsui

Michael Caine potvrdil, že po uvedení svého nejnovějšího filmu The Great Escaper skončil s herectvím. Tato 90letá legenda již dříve naznačila svůj záměr odejít do důchodu.

V pořadu Today na BBC Radio 4 Michael Caine řekl: »Stále říkám, že půjdu do důchodu. Tak teď už v něm jsem.«

»Přišel jsem na to, měl jsem snímek, kde jsem hrál hlavní roli, a měl neuvěřitelné recenze… Co bych mohl udělat, abych tohle překonal?« The Great Escaper zobrazuje Caina jako Bernieho Jordana, skutečného veterána z druhé světové války, který se v roce 2014 dostal do novin, když utekl ze svého pečovatelského domu, aby se zúčastnil oslav výročí Dne D ve Francii.

Recenze The Guardian uvedla, že Caine ve filmu předvádí »nevrlý, srdceryvný výkon«, zatímco Radio Times dodal, že »hraje svou roli naprosto důstojně«.

Caine řekl, že pravděpodobnost, že mu bude ve stáří nabízeno méně rolí, nakonec podnítila jeho rozhodnutí odejít do důchodu. »Jediné role, které teď pravděpodobně dostanu, jsou 90letí muži. Nebo možná 85,« zavtipkoval. »Nebudou lídr. V 90 letech nebudete mít hlavní úlohu, budete tam mít mladé hezké kluky a dívky. Tak jsem si řekl, že bych mohl s tím vším odejít.«

Hvězda přiznala, že svůj poslední film odmítl třikrát, než konečně řekl ano, protože se už považoval za důchodce. »Poslali mi scénář, podíval jsem se na něj a pak jsem udělal něco, co jsem nikdy předtím neudělal. Počítal jsem, kolik stránek mám v porovnání s počtem stránek ve scénáři,« vysvětlil. »A bylo to 15 stránek dialogu ve scénáři, který měl 99 stran. A já si myslel, myslím, že to se počítá jako malá část, já to nedělám. Tak jsem odešel do důchodu.«

Na otázku, jak se mu daří stáří, odpověděl: »Stále žiju každou vteřinu, i když je mi 90.«

(cik)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here