Home Pel mel Věda a příroda Noví čtyřnozí hrdinové? Statečné psí srdce za rok 2022 je tu!

Noví čtyřnozí hrdinové? Statečné psí srdce za rok 2022 je tu!

Organizace ANIMAL EYE, z.s., ve spolupráci se záchranářským magazínem Rescue report, vyhlašuje 13. ročník ankety Statečné psí srdce. V ní hledá psy, jimž se v uplynulém roce povedlo něco zcela výjimečného: zachránit nebo pomoci zachránit lidský život.

Anketa je vyhlašována v tradičních kategoriích:

  • Záchranný čin služebních a záchranářských psů (psi – profesionálové)
  • Záchranný čin neslužebních psů (psi – laikové)
  • Spící srdce (ocenění In memoriam)
  • Pomáhající srdce (ocenění dlouhodobě pomáhajícího psa)
  • Cena hlavního partnera

Pořadatelé vyzývají zájemce, aby nominovali své psí hrdiny a zaslali své tipy na e-mailovou adresu nominace@statecnepsisrdce.cz. Nominace poběží až do 10. října 2023. Odborná porota poté vybere vítěze a odmění je na slavnostním ceremoniálu, který se uskuteční v úterý 24. října 2023 od 10 hodin ve Starém purkrabství na Vyšehradě. Programem provede moderátor Vladimír Kroc. Ceny předají náčelník Vojenské kanceláře prezidenta republiky generálmajor Radek Hasala a starosta městské části Praha 2 Jan Korseska.

Vítězové jednotlivých kategorií Statečného psího srdce automaticky postupují do nominace Zlatého záchranářského kříže – prestižního ocenění, které oceněným předává na Pražském hradě prezident České republiky. Příběhy vítězných hrdinů minulých ročníků najdete zde.

(mac)

ILUSTRAČNÍ FOTO – pixabay

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here