Home Sport 127. Běchovice se blíží. Na co se můžeme těšit?

127. Běchovice se blíží. Na co se můžeme těšit?

Už jen týden zbývá do startu 127. ročníku nejstaršího silničního běžeckého závodu v Evropě Běchovice – Praha. Na co se můžete v neděli 24. září v jeho rámci těšit?

Startovné stále ještě v prodeji

Silniční závod Běchovice – Praha se každoročně těší velké popularitě. Zúčastňují se ho profesionální běžci, hobby běžci, ale i řada známých osobností. Kapacita jedné z nejvýznamnějších běžeckých událostí v České republice je omezena, přesto se ještě dá zakoupit startovné. Registrovat se na závod je možné až do pátku 22. 9. na webových stránkách Běchovic a startovné činí 899 korun. Opozdilci si pak budou moci koupit startovné i v den závodu přímo v Běchovicích u Staré pošty, a to za 1399 korun.

Každý účastník obdrží v rámci startovného tričko Joma s motivem letošního 127. ročníku závodu Běchovice–Praha, fotografii a video z cílové rovinky a po proběhnutí cílem také finisherskou medaili. Sběratelé odznáčků si o ně mohou říct v prostorech startu i cíle.

Štafetová premiéra

Novinkou je možnost absolvovat závod jako štafeta. Ať už v rámci rodiny nebo přátel mohou účastníci sestavit čtyřčlennou štafetu. Vzniká tak možnost, aby si jedinečnou atmosféru Běchovic užili i běžci, kteří si netroufnou na celou desetikilometrovou trať. Celkově se bude vyhlašovat 21 věkových kategorií a štafety. Běchovice jsou už tradičně i domácím republikovým šampionátem v silničním běhu na 10 kilometrů. Mistrovského závodu se tak účastí i naše běžecká špička, které by letos měla vévodit účastnice olympijských her v Tokiu Tereza Hrochová.

Zajímavý doprovodný program

K závodu patří samozřejmě také bohatý doprovodný program. V prostorech startu i cíle budou připraveny foto koutky. V průběhu trati budou doprovázet běžce hned tři DJ´s. O živý hudební doprovod v prostoru cíle se postará kapela Aura. Chystá se také autogramiáda herce Marka Adamczyka a elitních českých běžců v čele s Terezou Hrochovou nebo Patrikem Vebrem. Připraven bude i stánek České spořitelny s aktivitami pro děti.

(koz)

FOTO – ČAS

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here