Home Sport Čekání na časovku, Mont Blanc nic nezměnil

Čekání na časovku, Mont Blanc nic nezměnil

FOTO - letour.fr

AKTUALIZUJEME

Na cyklistické Tour de France vyhrál další náročnou alpskou etapu z Les Gets Les Portes du Soleil do Saint-Gervais Mont-Blanc Holaňdan Wout Poels. Ve žlutém trikotu zůstal Jonas Vingegaard se stejným náskokem před Tadejem Pogačarem.

Na trase 179 km bylo celkem pět stoupání, z toho tři nejvyšší kategorie. To závěrečné sedmikilometrové mělo sklon až 7,7 procenta. Poels o vítězství rozhodl úspěšným únikem v závěrečném stoupání. Pětatřicetiletý Nizozemec do cíle nakonec dojel s náskokem dvou minut před Belgičanem Woutem van Aertem, o další minutu zpět byl Mathieu Burgaudeau z Francie.

V souboji o žlutý trikot se dlouho nic nedělo, až v posledním kopci zkusil dvojnásobný vítěz Tour Pogačar zaútočit. Vingegaard se slovinského soupeře bez problémů udržel a v průběžném pořadí před ním má dánský obhájce stále náskok deseti sekund.

Ani dnešní etapa se neobešla bez pádů. Zhruba po 40 kilometrech se po kontaktu s fanouškem ocitli na zemi mimo jiné hned tři Vingegaardovi pomocníci Nathan van Hooydonck, Sepp Kuss a Dylan van Baarle, všichni však v závodě pokračují.

V pondělí má peloton volný den, v úterý závěrečný týden Tour odstartuje jediná časovka letošního ročníku. Na jezdce mezi Passy a Combloux čeká 22,4 kilometru s jednou vrchařskou prémií druhé kategorie.

15. etapa (Les Gets – Saint-Gervais Mont-Blanc, 179 km):

1. Poels (Niz./Bahrajn Victorious) 4:40:45, 2. Van Aert (Belg./Jumbo-Visma) -2:08, 3. Burgaudeau (Fr./TotalEnergies) -3:00, 4. Craddock (USA/Jayco-AlUla) -3:10, 5. Landa (Šp./Bahrajn Victorious), 6. Pinot (Fr./Groupama- FDJ) oba -3:14.

Průběžné pořadí: 1. Vingegaard (Dán./Jumbo-Visma) 62:34:17, 2. Pogačar (Slovin./SAE Team Emirates) -10, 3. Rodríguez (Šp./Ineos Grenadiers) -5:21, 4. A. Yates (Brit./SAE Team Emirates) -5:40, 5. Hindley (Austr./Bora-hansgrohe) -6:38, 6. Kuss (USA/Jumbo-Visma) -9:16.

(zmk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here