Home Sport Krejčíková se Siniakovou obhájily ocenění pro nejlepší deblový pár i podle ITF

Krejčíková se Siniakovou obhájily ocenění pro nejlepší deblový pár i podle ITF

FOTO - ČTK/AP

Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková obhájily cenu pro nejlepší deblový pár roku i podle Mezinárodní tenisové federace ITF. Prestižní ocenění získaly potřetí, předtím uspěly také v roce 2018. Vítězky tří letošních grandslamů rovněž vyhrály v pondělí opakovaně anketu WTA Tour. Organizace o tom informovala na svém webu.

Šestadvacetileté Češky letos získaly deblové tituly na Australian Open, ve Wimbledonu a na US Open a podařilo se jim zkompletovat kariérní Grand Slam. Naprázdno vyšly jen na Roland Garros, kde musely kvůli pozitivnímu testu Krejčíkové na koronavirus odstoupit.

Olympijské šampionky z Tokia se do finále dostaly také na Turnaji mistryň, loňský triumf ale nezopakovaly. Siniaková ukončí rok jako deblová světová jednička, Krejčíková je v žebříčku na třetí příčce.

»Je mi velkou ctí obdržet potřetí cenu pro nejlepší deblový pár ITF a jsem vděčná za všechny výsledky a vzpomínky, které jsem letos se svou partnerkou získala. Věřím, že náš úspěch inspiruje i děti po celém světě, které budou na hřišti i mimo něj věřit svým snům,« řekla Krejčíková, jež během roku laborovala se zraněným loktem.

České tenistky spolu letos vyhrály 27 z 32 zápasů a mají na kontě celkem už šest grandslamových titulů. Staly se také třetím párem, který anketu ITF potřetí ovládl. Předtím se to povedlo španělsko-argentinské dvojici Virginia Ruanová-Pascualová, Paola Suárezová a italskému páru Sara Erraniová, Roberta Vinciová. »S letošním ročníkem jsem velmi spokojená a těším se na ten další,« doplnila Siniaková.

V úterý získala od ITF ocenění pro nejlepší juniorku roku sedmnáctiletá Lucie Havlíčková. Tenistka TK Sparta Praha uspěla díky triumfům ve dvouhře a čtyřhře na Roland Garros a zisku deblové trofeje na US Open.

(čtk)