Home Sport Skvělý start! Tenistky zdolaly obhájkyně titulu i bez Vondroušové

Skvělý start! Tenistky zdolaly obhájkyně titulu i bez Vondroušové

Linda Nosková

AKTUALIZOVÁNO

České tenistky zahájily finálový turnaj o Pohár Billie Jean Kingové úspěšně, v Seville porazily obhájkyně titulu Švýcarsko hladce 3:0. Rozhodující bod získala Marie Bouzková, která zdolala v souboji jedniček Viktoriji Golubicovou dvakrát 6:4. Skupinu A uzavře tým kapitána Petra Pály v pátek zápasem proti Američankám. Do semifinále postoupí jen vítěz.

»Je to super pocit vyhrát takhle druhý bod. Chtěla jsem navázat na Lindu a také to vybojovat. Začala jsem nervózněji, ale vrátila se ke své hře. Atmosféra byla super,« řekla po utkání novinářům Bouzková.

Souboj se Švýcarskem uzavřely ve čtyřhře Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou. Vítězky letošního Australian Open se utkaly s dvojicí Golubicová, Jil Teichmannová a daly na výhru 3:0 třešinku po setech 7:6 a 6:2. Češky si dnes poradily i s absencí wimbledonské šampionky Markéty Vondroušové, Švýcarkám chyběla těhotná Belinda Bencicová.

České tenistky oplatily soupeřkám předchozí dvě porážky v Poháru Billie Jean Kingové. Předloni s nimi prohrály základní skupině, vloni podlehly v semifinále. V samostatné historii je porazily počtvrté ze sedmi zápasů.

Bouzková, která v reprezentaci nahradila zraněnou Karolínu Muchovou, smazala v úvodní sadě proti Golubicové dvakrát manko brejku a od stavu 3:4 získala tři hry po sobě. Ve druhé sadě si obě hráčky držely servis až do koncovky. V rozhodující desáté hře si rodačka z Prahy vypracovala při podání soupeřky první mečbol, který po hodině a 46 minutách hry využila.

»Ani nevím, kde se to zlomilo. Zápas byl až do konce vyrovnaný. Bylo to hodně těžké dohrát. Ona také nechce dát nic zadarmo. Zlomilo se to až mečbolem,« uvedla Bouzková.

Souboj debutantek

Nosková uspěla v souboji debutantek i přesto, že v rozhodujícím třetím setu prohrávala 1:4. Další gamy ale získala a utkání ovládla za dvě hodiny 33 minut. »Jsem trochu unavená. Byl to první zápas po dlouhé době, ale po vítězství je na tom člověk vždy psychicky dobře, takže ani únavu nevnímám. Hlavně jsem ráda, že jsem přinesla první bodík,« řekla českým novinářům Nosková. »Určitě to byl zápas, který mi zůstane v hlavě. Časem si nevzpomenu, jestli jsem hrála dobře, nebo špatně, ale že jsem vyhrála. To je vždy příjemné,« doplnila.

Nosková zahájila duel proti vrstevnici Naefové dobře. V úvodu vedla 3:0 a 4:1. Naefová ale vyrovnala a za stavu 4:4 měla další dva brejkoly. Nosková je odvrátila a sada dospěla do tie-breaku.

Česká tenistka v ní získala díky čtyřem fiftýnům v řadě vedení 4:1 a zkrácenou hru vyhrála 7:2. Nic na tom nezměnily ani technické potíže, kvůli nimž nebylo v hale pár minut jasné, zda míček při setbolu Noskové skončil v kurtu, nebo mimo něj.

Ve druhém setu Nosková nevyužila tři brejkboly a obě hráčky si držely servis až do koncovky. Závěr vyšel tentokrát lépe Naefové, jež v desáté hře vzala české tenistce servis a s ním i celou sadu.

Na začátku třetího setu čelila Nosková dalším těžkým momentům. Za stavu 0:1 odvrátila čtyři brejkboly, ve čtvrté hře ale další útok 139. hráčky světa Naefové neustála a ztrácela poté už 1:4. Ani tento stav ale Noskovou nezlomil. Zpřesnila hru a duel otočila. Od šestého gamu už byla stoprocentní a pěti hrami za sebou vývoj zvrátila. Naefové nepomohlo ani deset es, které v zápase dala.

»Už jsem takové stavy zažila. Nebo i 2:5 ve třetím setu. Říkala jsem si, že je to furt jen jeden brejk, a když budu dobře servírovat a jednou jí podání prolomím, nebude to problém. Věděla jsem, že je stále možné zápas otočit,« uvedla Nosková.

(koz, čtk)

FOTO – Livesport Prague Open/Pavel Lebeda (sport-pics.cz)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here