Sparta v utkání těžkých vah přetlačila Dynamo a vede extraligu

V dramatické předehrávce 3. kola naší nejvyšší hokejové soutěže se utkali dva hlavní adepti na titul – domácí Sparta a Pardubice. Z vítězství se nakonec radují Pražané, kteří zvítězili 4:3 na samostatné nájezdy a stejně jako v neděli v Třinci, kde to bylo 2:3, proměnil rozhodující nájezd Pavel Kousal.

Jednoduché to ale Sparta neměla. Skóre bylo jako na houpačce. Do vedení šly v sedmé minutě díky specialistovi na sparťanský tým Robertu Říčkovi hosté, jenže velkou formu z úvodu sezony zanedlouho potvrdil vyrovnávací trefou Michal Řepík. Asistoval mu Filip Chlapík, který tak začal svůj tříbodový večer. Přihrával totiž i ve 33. minutě na vedoucí gól Vladimíra Sobotky, a tím to nemělo skončit…

Jenže hosté byli střelecky aktivnější a pak šokovali Spartu nástupem do závěrečné části hry. Z 59 vteřin otočili Východočeši skóre zásluhou Matěje Pauloviče a Lukáše Radila.

Domácí začali vypadat bezradně, ale v závěru jim vyšel risk v podobě hry bez brankáře. V čase 59:30 se po totiž po Chlapíkově střele z pravého křídla nejlépe zorientoval Roman Horák a kotouč pohotově uklidil do odkryté branky.

V prodloužení měla naopak více ze hry Sparta, ale bonusový bod si připsala až na nájezdy, které prováděla podobně skvěle jako v Třinci. Kromě Kousala v nich uspěli i Josh Kestner a geniální fintou s dvojitou kličkou Horák. Proti překvapivě vystřídavšímu Kloučkovi, jenž po dvou nájezdech nahradil jedničku Willa, neuspěl jen kapitán Řepík, který mířil mimo. Za Pardubice uspěli v rozhodující »dovednostní soutěži« Matěj Paulovič a Lukáš Sedlák, naopak nedali Robert Říčka a Tomáš Hyka.

»Jsem rád, že to bylo dobré utkání. Mrzí mě, že jsme ztratili body, ale hlavně ve druhé třetině se mi náš projev líbil. Nejsem smutný, jsem na mužstvo pyšný. Někdy to tak bývá, že jste na té straně poražených,« řekl po utkání pardubický kouč Václav Varaďa. »Bylo to těžké. Jsem rád za kluky, kteří bojovali za celý zápas,« radoval se naopak Pavel Gross, trenér Sparty. »Je tam hodně dobrých věcí, ale také spousta těch, kde se musíme zvednout,« dodal lodivod vítězného celku.

* * *

HC Sparta Praha – HC Dynamo Pardubice 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 1:2 – 0:0)

Branky a nahrávky: 9. Řepík (Chlapík), 33. Sobotka (Chlapík, Řepík), 60. R. Horák (Chlapík, Kempný), rozhodující sam. nájezd P. Kousal – 7. Říčka (Paulovič, D. Musil), 41. Paulovič, 42. Radil (T. Zohorna, J. Kolář). Rozhodčí: Pražák, Šindel – Lhotský, Hynek. Vyloučení: 7:6, navíc Irving – T. Zohorna oba 5 min. Využití: 1:0. Diváci: 10 256.