Home Zahraničí Bílý dům: Kyjev má na protiofenzívu osm týdnů

Bílý dům: Kyjev má na protiofenzívu osm týdnů

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Spojené státy se domnívají, že v souladu s očekávanými povětrnostními podmínkami zbývá kyjevské vládě na protiofenzívu šest až osm týdnů, řekl novinářům v Bílém domě koordinátor strategické komunikace Rady národní bezpečnosti USA John Kirby.

V odpovědi na otázku reportéra Kirby zdůraznil, že k tomu, aby USA mohly pokračovat v pomoci Ukrajině, je zapotřebí souhlasu Kongresu. »A my se chceme ujistit, že nedojde k žádnému výpadku, že budeme schopni pokračovat v tomto konzistentním procesu poskytování jejich podpory, zejména když se blíží podzim a tato protiofenzíva pokračuje,« řekl Kirby. »Zbývá ještě asi šest až osm týdnů slušného počasí – dobrého bojového počasí, a my chceme zajistit, aby Ukrajinci mohli uspět.«

»Čas není náš přítel,« pokračoval Kirby a dodal, že obě strany zde mají ještě šest až osm týdnů dobrého počasí, než se jim začne opravdu špatně bojovat.

Ukrajinská armáda podniká neúspěšné útočné pokusy již od 4. června. Ruský prezident Vladimir Putin 12. září uvedl, že Ukrajina během tohoto období ztratila 71 500 vojáků, 543 tanků a téměř 18 000 obrněných vozidel různých tříd.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here