ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Nejméně 21 lidí zahynulo a 18 bylo zraněno při úterním pozdním pádu osobního autobusu z nadjezdu v italských Benátkách. Podle agentury ANSA autobus spadl z výšky asi 10 metrů, narazil do elektrického vedení a začal hořet.

Místní média uvedla, že mezi mrtvými jsou i dvě děti. Příčina nehody není v tuto chvíli známa. Italský ministr vnitra Matteo Piantedosi uvedl, že autobus měl soukromého majitele a podrobnosti a účel jeho cesty se teprve budou zjišťovat. Bylo naznačeno, že autobus mohl převážet turisty, případně cizí státní příslušníky.

Televizní kanál RAI News 24 uvedl, že ve vraku byly nalezeny ukrajinské dokumenty. Bylo také oznámeno, že autobus byl pronajatý a byl na cestě do Benátek.

Záběry z místa nehody ukazují, že vozidlo utrpělo značné škody, a záchranáři naznačují, že počet obětí může narůst. Některé oběti byly v kritickém stavu převezeny do nemocnice.

Prezident regionu Veneto Luca Zaia podle agentury ANSA uvedl, že oběti jsou »různých národností, nikoliv Italové«. Řidič autobusu, italský občan, při nehodě zemřel.

(TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here