Home Zahraničí Čínský diplomat odmítl Bidenovo tvrzení, že se Peking distancuje od Moskvy

Čínský diplomat odmítl Bidenovo tvrzení, že se Peking distancuje od Moskvy

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Čína se nedistancuje od Ruska, jak tvrdí americký prezident Joe Biden, opak je pravdou, protože Peking posiluje partnerství s Moskvou, zdůraznil dnes mluvčí čínského ministerstva zahraničí Čao Li-ťien.

»Rusko a Čína pokračují v pěstování stabilních a harmonických dvoustranných vztahů v dlouhodobé perspektivě,« uvedl diplomat na tiskovém brífinku, když odpovídal korespondentovi agentury TASS na žádost o komentář k Bidenově nedávné poznámce o údajném distancování se Číny od Ruska.

»Čína má zájem o spolupráci s Ruskem a jsme připraveni neustále posouvat rozvoj vazeb mezi našimi zeměmi správným směrem,« ujistil Čao Li-ťien.

Podle čínského diplomata nejsou vztahy mezi Pekingem a Moskvou zaměřeny proti žádné třetí straně. »Naše vzájemné vztahy jsou založeny na vzájemném respektu a dvoustranných výhodách,« uvedl diplomat.

Americký prezident Biden ve středu uvedl, že se domnívá, že Rusko a Čína se vzhledem k nedávnému geopolitickému vývoji nezabývají vytvářením dvoustranného spojenectví. Biden dokonce prohlásil, že čínské orgány se snaží od Ruska nějakým způsobem »distancovat«.

(cik)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here