Home Zahraničí Hamás hodlá vyměnit rukojmí za 6000 Palestinců v izraelských věznicích

Hamás hodlá vyměnit rukojmí za 6000 Palestinců v izraelských věznicích

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Radikální hnutí Hamás má v úmyslu vyměnit rukojmí zajaté v jižním Izraeli za 6000 Palestinců držených v izraelských věznicích. Oznámil to vedoucí zahraničního zastoupení Hamásu Khaled Meshal.

»V sionistických věznicích je 6000 palestinských mužů a žen, které chceme propustit výměnou za propuštění izraelských zajatců. Odpor je dostatečně silný na to, aby osvobodil věznice od všech vězňů,« řekl v rozhovoru pro televizi Al Araby.

Abu Ubaida, mluvčí militantního křídla palestinského hnutí Hamas, Brigád Izz al-Din al-Kassam, v pondělí uvedl, že radikálové drží 200 až 250 rukojmích.

Jak naznačuje deník The Washington Post, bojovníci Hamásu odvezli do pásma Gazy nejméně 64 osob, které byly zajaty jako rukojmí během výpadů do Izraele. Podle publikace je mezi těmito 64 osobami zřejmě »49 zřejmě civilistů, včetně devíti dětí, a 11 izraelských vojáků«. Izraelský list The Jerusalem Post 9. října informoval, že různé palestinské frakce zajaly a drží nejméně 130 rukojmích. Izraelský ministr zahraničí Eli Cohen později prohlásil, že bojovníci Hamásu zajali více než 100 rukojmích.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here