Home Zahraničí Kyjev se pokusil zaútočit na Krymský most drony a raketami

Kyjev se pokusil zaútočit na Krymský most drony a raketami

FOTO - Twitter

Kyjev se dnes několikrát pokusil zaútočit na Krym a zejména na Krymský most. V noci na sobotu na poloostrov zaútočilo 20 bezpilotních letounů; odpoledne navíc ukrajinské ozbrojené síly vypálily na Krymský most dvě rakety S-200. Drony byly sestřeleny nebo potlačeny elektronickým bojem, síly protivzdušné obrany sestřelily obě rakety. V důsledku útoků nebyl nikdo zraněn a nedošlo k žádným škodám.

Ruská armáda odrazila v sobotu večer útok 20 ukrajinských dronů na objekty na území Krymského poloostrova, nedošlo k žádným obětem ani škodám, uvedlo ruské ministerstvo obrany. Čtrnáct ukrajinských bezpilotních letounů bylo zničeno systémy protivzdušné obrany a dalších šest dronů bylo potlačeno prostředky elektronického boje. Předchozí podobný útok bezpilotních letounů na poloostrov byl podniknut 30. července. Ruská armáda tehdy odrazila útok 25 bezpilotních letounů.

Raketový útok

Hlava Krymu Sergej Aksjonov v sobotu odpoledne uvedl, že dvě ukrajinské rakety byly sestřeleny systémy protivzdušné obrany poblíž Kerčského průlivu, zatímco most nebyl poškozen. Ministerstvo obrany upřesnilo, že Kyjev se pokusil Krymský most zasáhnout protiletadlovou řízenou střelou S-200, přestavěnou na údernou verzi, ta byla odhalena a zachycena ruskými prostředky protivzdušné obrany. Později nad Kerčským průlivem síly protivzdušné obrany sestřelily další raketu AFU. Jednalo se rovněž o přestavěnou údernou raketu S-200.

Automobilová doprava na Krymském mostě byla podle oficiálního kanálu Telegramu o situaci na mostě obnovena.

Předchozí útoky na Krymský most

V noci 17. července zaútočily dva ukrajinské pozemní drony na Krymský most. Dva dospělí byli zabiti, jedna nezletilá dívka byla zraněna. V důsledku útoku byla poškozena vozovka. Část automobilové dopravy na Krym je vedena pozemním koridorem přes nové regiony, část přes poškozený Krymský most v rámci schématu reverzního provozu. V říjnu loňského roku byl na Krymském mostě odpálen kamion, který způsobil požár nádrží sousedního nákladního vlaku. Zahynuli tři lidé. Dvě ramena dálniční části mostu směřující na poloostrov se zřítila. Oprava byla dokončena až po několika měsících.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here