Home Zahraničí Modernizace Číny nabízí příležitosti soukromým podnikům

Modernizace Číny nabízí příležitosti soukromým podnikům

Dělník zpracovává součástky elektrických obvodů v chytré dílně soukromého podniku ve městě Čang-čou ve východočínské provincii Fu-ťien, 19. června 2023. FOTO - Xinhua/Liu Yongzhen

Modernizace Číny poskytne mnoho příležitostí pro rozvoj soukromé ekonomiky země, uvedl představitel nejvyššího hospodářského plánovacího orgánu země na kulatém stole o čínské ekonomice, který pořádala tisková agentura Xinhua.

Základy zdravého ekonomického rozvoje Číny se v dlouhodobém horizontu nemění a soukromý sektor jako nová hnací síla čínské modernizace si rovněž udržuje dlouhodobý vzestup, uvedl Wej Tung, vedoucí úřadu pro rozvoj soukromé ekonomiky při Národní komisi pro rozvoj a reformy.

Soukromé firmy jsou plně schopny využít nových příležitostí, které přinášejí globální strukturální a distribuční změny v průmyslu. Mohou se také pustit do vysoce kvalitního rozvoje transformací modelu rozvoje, úpravou průmyslové struktury a vytvořením nových hybných mechanismů rozvoje, uvedl Wej.

Země na začátku tohoto roku vydala směrnici, která dává jasně najevo záměr pomoci soukromému sektoru k rozkvětu, uvedl Wej a dodal, že tento sektor převezme větší odpovědnost a bude hrát ještě důležitější roli při podpoře omlazování čínského národa.

Pokud jde o globální konkurenceschopnost čínských soukromých společností, úřad v nejbližší době uspořádá sympozium, na kterém bude od těchto společností požadovat doporučení a pomůže jim zlepšit schopnosti předcházet rizikům, uvedl úředník.

Čínský ekonomický kulatý stůl je multimediální diskusní platforma, kterou zavedla agentura Xinhua a jejíž druhý díl se věnuje čínské soukromé ekonomice.

(Xinhua)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here