Po protestu na dostihovém závodišti v Anglii bylo zadrženo více než 100 ochránců zvířat

Orgány činné v trestním řízení Velké Británie zadržely 118 aktivistů hnutí na ochranu zvířat Animal Rising po protestu na dostihovém závodišti v Aintree na severu Anglie, oznámila policie hrabství Merseyside.

»Celkem 118 osob bylo zadrženo pro podezření ze způsobení a výtržnictví,« uvedl asistent vrchního policejního konstábla Paul White z Merseyside. Policie zdůraznila, že »respektuje právo na pokojný protest a projev, ale nebude tolerovat kriminální chování a výtržnictví«.

Aktivisté hnutí Animal Rising narušili start jednoho z nejprestižnějších britských dostihů Grand National, který se každoročně koná na závodišti Aintree u Liverpoolu před zraky více než 70 000 lidí. Několika aktivistům za práva zvířat se podařilo proniknout na dostihové závodiště, což mělo za následek zpoždění startu hlavního dostihu přibližně o 12 minut. Uvádí se ale, že byli zadrženi další tři aktivisté hnutí Animal Rising pro podezření ze spiknutí s cílem narušit veřejný pořádek.

»Cílem našich akcí je přimět lidi, aby viděli celý obrázek: nemůžeme se nazývat národem milovníků zvířat, pokud naše hodnoty nejsou potvrzovány činy,« uvedl mluvčí Animal Rising Nathan McGovern. »Využíváme této velké akce k zahájení celonárodní konverzace o zpackaných vztazích – nejen ke koním, ale ke zvířatům obecně.«

Jak poznamenala televize Sky News, za posledních 23 let zemřelo při dostizích na závodišti v Aintree více než 60 koní. Konkrétně kůň Hill Sixty zemřel v sobotu po pádu při překonávání první překážky během hlavního dostihu. Kromě toho ve čtvrtek a v sobotu dopoledne zemřeli další dva koně.

(TASS)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy