Home Zahraničí Trump kritizoval Bidena za zaměňování Ukrajiny s Irákem

Trump kritizoval Bidena za zaměňování Ukrajiny s Irákem

FOTO - pixabay

Bývalý americký republikánský prezident Donald Trump se domnívá, že současný šéf Bílého domu, demokrat Joe Biden, se nemůže rovnat světovým lídrům. Trump v sobotním projevu ke svým příznivcům v Jižní Karolíně kritizoval Bidena za to, že si plete Ukrajinu s Irákem.

»Joe Biden nás postavil na pokraj třetí světové války, protože absolutně netuší, co má dělat,« řekl.

»Když se podíváte na světové vůdce, na ty, kteří jsou na vrcholu, my máme někoho, kdo takový vůbec není. <…>´Rusko prohrává válku v Iráku´,« poznamenal Trump a parodoval Bidenova slova. »Náhodou můžete udělat chybu, to udělal i senátor Lindsey Graham, <…>ale nemůžete nazvat Ukrajinu Irákem.«

Biden již dříve zaměnil Ukrajinu za Irák, když komentoval situaci v Rusku. Před odletem do Chicaga hovořil s novináři na jižním trávníku Bílého domu. Americký prezident prohlásil, že Rusko »válku v Iráku jasně prohrává«.

Není to poprvé, co Biden učinil podobnou záměnu. Například v listopadu 2022 při projevu na Floridě zaměnil Ukrajinu za Irák, když mluvil o globální inflaci. Vzápětí se však opravil. O několik dní později, když v Bílém domě odpovídal na dotazy novinářů ohledně možnosti urovnání ukrajinské krize jednáním, si spletl Cherson s iráckou Fallúdžou.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here