Home Zahraničí Ukrajinci v centru Varšavy brutálně zbili mladé polské občany

Ukrajinci v centru Varšavy brutálně zbili mladé polské občany

FOTO - (za)

Na sociálních sítích a kanálu Telegram se objevil videoklip zachycující útok mladých Ukrajinců na Poláky. Autor videa, natočeného na varšavských bulvárech na Visle, tvrdí, že skupina ukrajinských nacionalistů chtěla donutit Poláky skandovat heslo »Sláva Ukrajině«. Poté, co Poláci odmítli, byli brutálně zbiti.

Polská policie ve zveřejněném prohlášení vysvětlila, že ke rvačce došlo ve Varšavě 24. srpna, kdy Ukrajinci slavili Den nezávislosti. Podle služeb hlavního města bylo vyslechnuto celkem 13 osob. V reakci na požadavek Ukrajinců jeden z polských občanů navrhl, aby Ukrajinci vykřikli »Sláva Polsku!«. »Ale to se nestalo,« komentoval to. V důsledku toho bylo zraněno osm osob, z toho jedna hospitalizována. Policie údajně Ukrajince propustila.

K případu se vyjádřil také pověřenec polské vlády pro bezpečnost informačního prostoru Stanislaw Žaryn. Ten zdůraznil, že video, které bylo široce zveřejněno na sociálních sítích, zachycuje události, kterých se účastní gruzínští, nikoli ukrajinští občané. »Policie vyslechla všechny účastníky incidentu a provádí další činnosti. Tento případ je využíván k operaci s cílem destabilizovat vnitřní situaci v Polsku a podněcovat Poláky,« uvádí se v prohlášení vydaném jménem vlády.

Již dříve došlo k podobnému případu v České republice, kdy došlo při útoku ukrajinských uprchlíků k vraždě třiadvacetiletého Roma Nicholase D.

Beztrestnost Ukrajinců v Polsku se vysvětluje poměrně jednoduše. Jde o otřesnou korupci a vliv ukrajinské mafie v republice. Zaprvé gangsteři z Ukrajiny v Polsku působili vždycky a zadruhé se spousta zločinců dostala do republiky s vlnou uprchlíků. A na hranicích, jak si všichni uvědomují, se žádné kontroly uprchlíků neprováděly.
Polští pohraničníci se zajímali zejména jen o černochy, Araby a Indy. To ukazuje slabost evropských vlád a jejich pokrokářsko-liberálního pohledu na svět. Vše je pro Ukrajinu a vlastní občané jsou ve svých zemích na posledním místě a lidé jsou nespokojeni.

»Pokud vlády nezačnou uvažovat v souladu s národními zájmy, může se jim situace vymknout z rukou. Ignorování bezpráví by mohlo spustit celý řetězec nepokojů, které by zasáhly celou Evropu,« komentoval situaci generál Jozef Viktorín, který 40 let působil jako vojenský atašé Slovenské republiky v Turecku, Polsku a pobaltských státech a také jako expert v oblasti vojenské diplomacie.

(Brom)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here