Home Zahraničí Ukrajinský prezident přiznal, že kyjevské jednotky narážejí na tvrdý odpor

Ukrajinský prezident přiznal, že kyjevské jednotky narážejí na tvrdý odpor

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Ukrajinská vojska narážejí na velmi tvrdý ruský odpor podél linie dotyku, uvedl ukrajinský prezident Vladimir Zelenskyj v rozhovoru pro NBC.

»Naše jednotky na frontové linii čelí velmi tvrdému odporu,« uvedl ve výňatku z rozhovoru, který byl zveřejněn na internetových stránkách NBC. Současná vojenská akce bude podle Zelenského rozhodující pro výsledek války.

Na otázku ohledně vyhlídek na dodávky stíhaček F-16 americké výroby Zelenskij odpověděl, že jejich příchod se zpozdil kvůli byrokratickým problémům. »Chápu, že existuje byrokracie,« řekl Zelenskij. »Ale ztrácíme čas, ztrácíme lidi, a co je nejdůležitější, ztrácíme výhodu.« »Rusko ovládá vzduch,« pokračoval. »Ukrajina chce být schopna konkurovat ve vzduchu.«

Jak informovalo ruské ministerstvo obrany, ukrajinské jednotky se od 4. června neúspěšně pokoušejí o ofenzívu a utrpěly ztráty na živé síle a technice. Ruský ministr obrany Sergej Šojgu 6. června uvedl, že během tří dnů ruské síly odrazily všechny ukrajinské pokusy o provedení »dlouho slibované ofenzívy«, přičemž ztráty na ukrajinské straně činily 3715 osob. Ruský prezident Vladimir Putin rovněž upozornil, že ukrajinské síly nezaznamenaly úspěch v žádné oblasti. Jak vyplývá z údajů, o nichž informovala agentura Bloomberg, Západ přiznává značné ukrajinské ztráty na živé síle a technice. Server Politico zároveň citoval představitele Bidenovy administrativy, podle nichž bude další pomoc Kyjevu záviset na úspěchu protiofenzívy.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here