Home Zahraničí V Německu vyšetřují více než sto »útoků« na ekoaktivisty

V Německu vyšetřují více než sto »útoků« na ekoaktivisty

FOTO - Twitter

V Německu probíhá více než 100 vyšetřování proti řidičům nebo kolemjdoucím kvůli útokům na aktivisty radikálního ekologického hnutí »Poslední generace« (Letzte Generation). Informovala o tom rozhlasová stanice RBB.

Podle údajů ze 47 německých měst bylo k 20. červenci vedeno nejméně 142 vyšetřování útoků na ekoaktivisty, z toho 99 jen v Berlíně. Většina případů se týká napadení, mezi další trestné činy patří nátlak a urážky. Jak upozorňuje RBB, 70 případů je stále v řízení a u 2 případů bylo požádáno o vydání trestního rozsudku.

Ve všech případech berlínské státní zastupitelství prověřuje, zda lze útoky klasifikovat také jako sebeobranu. Dosud však žádný případ nebyl takto posouzen. Odborníci předpokládají, že mnoho podobných incidentů nebylo nahlášeno.

Letzte Generation požaduje důraznější boj proti klimatickým změnám, omezení rychlosti na dálnicích a snížení jízdného ve veřejné dopravě. Zástupci hnutí opakovaně zdůraznili, že budou konat akce, dokud německé úřady nenajdou optimální řešení.

(jb, TASS)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here