Novou roli první dámy ČR vzala Eva Pavlová pěkně zostra

První dáma České republiky Eva Pavlová si nové role užívá plnými doušky. Z poslední doby jejího zatím velmi krátkého angažmá, provázeného rozmary, tak lze hodnotit provedení rekonstrukce za peníze daňových poplatníků v Lumbeho vile, při které hlavní výdajové položky dosahují částky téměř dvou milionů korun. Ale zdá se snad někomu koberec pro prezidenta a lokaje NATO za 160 tisíc drahý? Nebo snad, že uvedený pár, marketingový produkt, nesouzní se současnou ekonomikou státu a jeví se jako odporná novodobá šlechta?

Je otázkou zda manželka současného prezidenta coby supermana, prezentovaná v roli módní ikony, má zatím při realizaci svých představ za peníze daňových poplatníků jeho plné zastání, viz jeho slova: »Když projde nové bydlení chlap, tak zjistí, že je to téměř okamžitě k nastěhování. Když ho projde žena, tak tam objeví řadu nedostatků které je potřeba odstranit ihned, které chlap prostě se svým zaměřením na detaily nepostihl,« nebo se jedná o projev určitého »křiváctví« současného prezidenta, což je názor,který se občas objevuje v komentářích na sociálních sítích k jeho osobě.

Mainstreamem u nás dosazený nový pár na prezidentský trůn je veřejnosti zatím veleúspěšně prezentován stejně, jako tomu bylo v případě dosazené prezidentky Zuzany Čaputové na Slovensku. Zatímco občanům SR stačilo necelé jedno volební období, aby (na základě vyhodnocení politické situace na Slovensku americkou ambasádou) Čaputovou »přiměli« sdělit veřejnosti »své« rozhodnutí nekandidovat v nadcházejících prezidentských volbách, u nás se takto růžová situace nejeví zatím ani náznakem.

Rozmary první dámy ČR, manželky prezidenta Petra Pavla, veřejnosti známého jako Pávek, jsme začali a také skončíme.

Dost možná, že se Eva Pavlová v budoucnosti stane jakousi sokyní manželky prvního dělnického prezidenta Klementa Gottwalda, Marty, která se po převratu v roce 1989 stala dobrým terčem soustavné mediální dehonestace. Na adresu Kanceláře prezidenta republiky je třeba uvést, že přes počáteční neochotu nakonec přeci jen zpřístupnila některé informace týkající se nejen zmíněné rekonstrukce v Lumbeho vile, viz pořad Jany Bobošíkové »Prezident Pavel: změny v Lumbeho vile chtěla manželka. Platíme my«.

Ke cti KPR také slouží, že dokázala na »profesionální« úrovni zodpovědět dotaz, jakým způsobem daňový poplatník může požádat o krátkodobé ubytování v rekonstruované Lumbeho vile, o čemž se může každý sám svým dotazem přesvědčit.

Miroslav Kavij

Související články

7 KOMENTÁŘŮ

 1. 🙈 Prezident Pavel v Terezíně prohlásil, že odpovědnost za zločiny nacismu mají naši předkové.

  💬„Tato unikátní pevnost, po celé Evropě známá jako jeden z vrcholů vojenského inženýrství, se nakonec stala symbolem toho nejhoršího, čeho je člověk schopen. Odpovědnost za zločiny, které páchali naši předkové, musíme přijmout, a poučit se z nich,“ řekl Pavel.

  Takže podle Pavla páchali Čechoslováci za 2. světové války německé nacistické zločiny.

 2. Soudruhu Kaviji, my za to ale nemůžeme, že vy jste to jako lampasák ve službách NATO na rozdíl od Pavla nikam nedotáhl. Tak nezáviďte. Je to opravdu nepěkná vlastnost.

  • Soudruh se jistě zřekl žoldu a poté i výsluh, nebude přeci žít za mrzký peníz v něčím žoldu…..¨
   A jak je to v jeho případě, pokud přísahal věrnost straně a vlasti potom pracoval pro NATO?

   • Josef, nezáviď, žes to nikam nedotáhl. Brázda ti vysvětlí, že závist je opravdu nepěkná vlastnost, a ty Josef máš v sobě závisti přehršel.

    • Naučil jsem se chovat slušně k lidem, které neznám a i soudruhům vykám, navíc je pikantní se nazvat Svatým Václavem při vědomí jak soudruzi “pečovali” o jeho historický odkaz. Kam do kdo dotáhl je spíše vidět na závisti soudruha ex-lampasáka a Vás.

    • Jakýpak “odkaz svatého Václava”? Vždyť se o něm toho moc neví, katolická církev prostě potřebovala dalšího svatého, tak si ho vyfabrikovala.

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy