Dne 26. října místního času byla v Paláci národů ve švýcarské Ženevě oficiálně zahájena speciální výstava »Journey through civilizations«, kterou spolupořádá Čínská mediální organizace China Media Group (CMG), Úřad OSN v Ženevě a Stálá delegace Číny v Ženevě. Šen Chaj-siung, ředitel CMG, Francesco Pisano, předseda kulturního výboru Kanceláře OSN v Ženevě, Čchen Sü, stálý zástupce Číny v Úřadu OSN v Ženevě a další mezinárodní organizace ve Švýcarsku se zúčastnili slavnostního zahájení a přednesli své projevy. Tím v Paláci národů společně oslavili zahájení speciální výstavy »Journey through civilizations«.

Šen Chaj-siung uvedl, že Ženeva a Čínská lidová republika mají zvláštní styky. Se širokou vizí sdíleného osudu lidského společenství navrhl prezident Si Ťin-pching Globální civilizační iniciativu a nakreslil velkolepý obraz prosperující civilizace světa, který získal širokou odezvu mezinárodního společenství.

Dodal, že prosperita civilizace a pokrok lidstva jsou neoddělitelné od výměn a vzájemného poznávání. Palác národů je velkým jevištěm, kde se protínají různé myšlenky, multikulturní výměny a kde se mísí různé civilizace mezinárodního společenství. Tato speciální výstava »Journey through civilizations« v Paláci národů prostřednictvím úchvatných digitálních technologických inovací přivádí publikum z celého světa k poznávání čínské civilizace a k prožití jedinečného kouzla čínské civilizace, která přetrvala věky. CMG je připravena připojit se ke stejně smýšlejícím přátelům, aby pokračovali v podpoře kulturních výměn, kulturní integrace a mezilidských vazeb po celém světě, aby byla zahrada světových civilizací ještě barevnější.

(pr)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here