Home Názory Nápis na Koterovské vyhlídce v Plzni přesně vystihuje stav ČR

Nápis na Koterovské vyhlídce v Plzni přesně vystihuje stav ČR

»Píše se rok 2023. Republice vládne Fialova pětikoalice. Rapidně se zhoršuje život obyčejných lidí, ceny všeho vylétly strmě nahoru. Je druhý rok války mezi Ruskem a Ukrajinou podporovanou EU, NATO a Amerikou. Celkově je tendence elit zmanipulovat lidi ke svému prospěchu. Lež jako způsob života nahradila pravdu. Nezapomeňte, zrodili jste se ke svobodě.«

To jsou slova zveřejněna na kovové tabuli, jež je součástí před pár dny instalovaného monumentu, tyčícího se na Koterovské vyhlídce v Plzni.

Zatímco normální občané berou uvedený text především jako vyjádření, konstatování současného stavu naší společnosti, pro tamní media a pro představitele stran vládnoucí politické reprezentace představuje sdílení pořádný šok. Není tak divu, že v titulku článku Plzeňské drbny informující o této »kauze« je uvedeno »Dezopomník na oblíbené vyhlídce hnul lidem žlučí«, nebo »sochu anděla doprovází prapodivné texty o NATO a EU«.

Překvapením není proto ani superrychlý zásah příslušného plzeňského obvodu, na jehož základě do konce týdne dojde k odstranění nejen »doprovodného textu«, ale i k úpravě textu s »mecenáši«. V době, kdy je každodenně praktikována cenzura slova a přibývá občanů, kteří jsou soudně perzekuovaní za své, pro vládní lůzu nepohodlné názory, nejsou rychlá protiopatření žádným překvapením.

I na tomto zatím posledním případu je zřejmé, že král je nahý. Odstraněním nápisu dojde k odstranění pravdy, je to morální hyenismus současné vládní moci, kdy pár neschopných si vládne pro sebe a vyvolené, aniž by je zajímal národ, a za dva roky dokázali zničit ČR. Celá »kauza« je tak dalším malým dárečkem v době, kdy si připomínáme 105. výročí vzniku Československa.

Zkusme na závěr brát celý případ i z pozitivnější stránky. Kdo ví, zda současný vládní mafiánský režim »neudělá« z Koterovské vyhlídky místo pro současný disent, upozorňující na současnou vládní totalitu, která svým diletantstvím a zaprodaností Západu přivádí stále více občanů do chudoby a beznadějné situace a navíc svojí krvežíznivostí zatahuje ČR do další eskalace světového válečného napětí.

Miroslav Kavij

8 KOMENTÁŘE

 1. Máloco v dnešní hrozné době potěší. Ten nápis, a ještě více to, jak se „demokrati“ rozčilují.
  Hodně zdraví všem, přeje dezolát.

   • Já myslím, že toho všichni financujeme už dost a také o všechno vždy nestojíme. Od umělců typu natíračů tanků na růžovo, po Českou televizi, jen tak namátkou. Ale nápad to špatný není, poslat autorovi pomníku sponzorský dar.

    • Špatně jsi Brázdu pochopil, Brázda miluje všechno svinstvo co dělají Fiala a Rychetského Pětikoalice a Pavel. Brázda by klidně šel natírat na růžovo.

 2. Prezident Petr Pavel má zvláštní vztah k českému národu. Nic mu nezabraňuje si na něj plivnout a kopnout si do něj.
  Na internetu je video s projevem Petra Pavla v Terezíně 21.5.2023, ve kterém Petr Pavel tvrdí, že německé zločiny páchali naši čeští předkové za 2. sv. války. Celé video je o válce na Ukrajině, jak bychom ji prý měli podle válečného štváče Pavla podporovat.

 3. Obdivovatel nacistů Pavel Novotný z ODS postavil v Praze-Řeporyje pomník nacistickým Vlasovcům, kteří v Sovětském svazu vraždili pro Hitlera v jednotkách německých SS.
  S Novotným se přátelí a nechává fotit a navštěvuje ho v Řeporyjích pětikoaliční prezident Petr Pavel a totéž předseda vlády Fiala z ODS a z Rychetského Pětikoalice.

 4. Za instalací díla je spolek Arsanat, jehož předsedou je autor pomníku Jiří Štrunc. Text, který na něj svévolně umístil, nekonzultoval s žádným sponzorem, mezi nimiž tím hlavním je Městský obvod Plzeň 2 vedený starostou Lumírem Aschenbrennerem zvoleným za ODS. Čili celé je to v poloze, že Štrunc za peníze sponzorů vyjadřuje svůj názor, který s názorem sponzorů nesouzní. Nechť si ten svůj dezolátský názor vyjadřuje, ale za své, soudruhu majore Kaviji, za své.
  Je to stejné svinstvo, jako když vy jste více jak 10 let sloužil věrně v armádě v době, kdy už byla pevnou součástí NATO, berete za to nemalé výsluhy a teď tuto armádu a NATO sprostě pomlouváte.

  • Nacisti v ČR v Praze 6 zničili pomník maršála Koněva, sovětského hrdiny, jehož armády osvobodily německý koncentrační tábor Osvětim.
   Hlavním viníkem nacistického odstranění pomníku Koněva v Praze je poslanec za TOP-09 Ondřej Kolář, jehož otec Petr Kolář je poradcem prezidenta ČR Petra Pavla.

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here