Home Zahraničí Krutá daň bojů v Gaze – přes tři tisíce zabitých dětí za...

Krutá daň bojů v Gaze – přes tři tisíce zabitých dětí za tři týdny

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Počet dětí zabitých v Gaze za pouhé tři týdny překonal počet dětí zabitých ročně v konfliktních zónách ve více než 20 zemích za poslední tři roky. Vyplývá to z prohlášení zveřejněného na internetových stránkách mezinárodní charitativní organizace Save the Children.

Organizace cituje údaje ministerstev zdravotnictví Gazy a Izraele, podle nichž od 7. října zemřelo v konfliktu více než 3257 dětí, z toho nejméně 3195 v Gaze, 33 na Západním břehu Jordánu a 29 v Izraeli. Zároveň podle posledních výročních zpráv generálního tajemníka OSN o dětech a ozbrojených konfliktech v roce 2022 ve 24 zemích zemřelo 2985 dětí, v roce 2021 2515 dětí a v roce 2020 ve 22 zemích 2674 dětí. »Počet dětí zabitých za pouhé tři týdny v pásmu Gazy tak převyšuje počet dětí zabitých ročně v ozbrojených konfliktech na celém světě (ve více než 20 zemích) za poslední tři roky,« uvádí se v prohlášení.

UNICEF označil počet zabitých dětí v pásmu Gazy za katastrofální. »Situace dětí v pásmu Gazy je hrozná a počet zabitých dětí je katastrofální,« uvedl UNICEF v rozhovoru pro televizní kanál Al-Džazíra.

Fond vyzval k »ochraně nemocnic v pásmu Gazy a k vytvoření bezpečných humanitárních koridorů«.

(jb, TASS)

1 KOMENTÁŘ

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here