Home Domácí Babí léto vydrží v Česku do soboty, v neděli se citelně ochladí

Babí léto vydrží v Česku do soboty, v neděli se citelně ochladí

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

Nadprůměrné teploty kolem 25 stupňů Celsia vydrží v Česku do soboty, v neděli se citelně ochladí, teploty přes den nepřesáhnou 15 stupňů Celsia. Objevit se mohou v oba dva víkendové dny přeháňky, v sobotu ojediněle i bouřky, na horách může v neděli sněžit. Na začátku příštího týdne v noci očekávají meteorologové místy přízemní mrazíky. Vyplývá to z týdenní předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

»Dnes nás čeká zpočátku převážně slunečné počasí, ve východní polovině území místy s mlhami nebo nízkou oblačností. Od severozápadu bude oblačnost přibývat, postupně s deštěm nebo přeháňkami, zejména v Čechách. Nejvyšší denní teploty vzduchu budou od 16 stupňů na západě a severu Čech do 26 stupňů Celsia na jižní Moravě,« uvedli dnes meteorologové na Facebooku.

V pátek bude zpočátku zataženo až oblačno, zejména na severu může ojediněle pršet. Během dne pak bude postupně polojasno až skoro jasno. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi 21 až 25 stupni Celsia.

V sobotu očekávají meteorologové teploty mezi 22 a 26 stupni Celsia, na západě a severu kolem 20 stupňů Celsia. V Čechách během dne a na Moravě a ve Slezsku až později večer bude od severozápadu přibývat oblačnost s deštěm nebo přeháňkami, ojediněle i bouřkami.

V neděli se přeháňky objeví na většině území, nad 900 metrů nad mořem bude podle meteorologů i sněžit. Nejvyšší denní teploty budou mezi devíti až 13 stupni Celsia, na jižní Moravě až 15 stupňů. V pondělí pak teploty přes den nepřesáhnou 12 stupňů, v noci se budou pohybovat mezi pěti až jedním stupněm Celsia, místy se objeví přízemní mrazíky.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here