ILUSTRAČNÍ FOTO – AAA AUTO

Společnost AURES Holdings, provozovatel sítě AAA AUTO a Mototechna, největší obchodník s ojetými a zánovními vozy ve střední Evropě, už za tři čtvrtletí letošního roku prodala 75 700 vozů, což je 17% nárůst oproti stejnému období roku 2022. Třetí čtvrtletí bylo pro AURES historicky nejlepší za 31 let na trhu s 26 500 prodanými vozy. Díky těmto prodejním výsledkům společnost odhaduje celkový počet prodaných aut v letošním roce až na rekordních 100 000 kusů.

»Dosavadní výsledky prodejů za devět měsíců letošního roku jsou pro nás zatím nejlepší v naší jedenatřicetileté historii. Oproti loňskému roku jsme za stejné období prodali o 6600 vozů více. Našemu skvělému prodejnímu výsledku jistě pomáhá i to, že podle našich statistik se ceny ojetých vozů – na rozdíl od ostatního zboží – už od dubna prakticky nezvedají. Díky tomuto pozitivnímu vývoji odhadujeme naše celkové prodeje v letošním roce, pokud na trhu nenastane nějaký zásadnější otřes, na téměř sto tisíc automobilů,« uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva společnosti AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO, Mototechna, Auto Diskont a Driverama.

V České republice se za období od letošního ledna do září prodalo 41 900 aut, na Slovensku 15 000 a v Polsku 18 800. Skupina momentálně prodává 290 vozů denně.

Nyní se v AURESu chystá prodej asi nejzajímavějšího vozu letošního roku, kterým bude sběratelský kousek – kabriolet Mercedes-Benz G500 Final Edition 200 s motorem V8 o výkonu 285 kW. Cena ještě nebyla stanovena, ale tyto vozy se ve světě prodávají zhruba za 12 milionů korun. V roce 2013 si ho jako nový pořídil bývalý majitel AAA AUTO Anthony James Denny a najel s ním jen 3500 kilometrů. Těchto kabrioletů byl na celém světě vyroben omezený počet, pouhých 200 kusů.

Nabídka vozů v prodejní síti AURES Holdings již dosáhla 13 000 aut, a protože skupina za současné situace na trhu vidí prostor k dalšímu růstu prodejů, chystá se na rozšíření svých kapacit. »V České republice bychom rádi během tří let otevřeli tři nové pobočky. V současné době zkoumáme možnosti, analyzujeme vhodné lokality a vyhodnocujeme nabídky, na Slovensku chystáme jednu až dvě nové výkupní pobočky,« řekla Topolová.

V Polsku AURES před několika týdny slavnostně uvedl do provozu zcela nové autocentrum v Krakově, které se přestěhovalo z již kapacitně nedostačující lokality. Těsně před dokončením je výstavba nových budov na pobočce ve Vratislavi. »V Gdyni chceme v příštím roce otevřít novou výkupní pobočku jako podporu pro autocentrum v Gdaňsku, které zároveň rozšíříme. V Bydgosczi chceme také v příštím roce otevřít výkupní pobočku s plánem na postupnou přeměnu v plnohodnotnou pobočku výkupně-prodejní. Do budoucna plánujeme i druhé plnohodnotné autocentrum ve Varšavě,« podotkla Topolová. Skupina v současné době působí na více než šedesáti místech.

»Co se týče skladby prodejů, v České republice a v Polsku se letos nejlépe prodávají benzinové vozy, na Slovensku mírně převažují diesely. Podíl alternativních pohonů je u LPG a CNG absolutně zanedbatelný, ale rychle roste zájem o elektrovozy – letos jsme jich již prodali téměř 300, což je více než za celý loňský rok. Množství prodaných hybridů se již zvýšilo na tři procenta z našich celkových prodejů,« uvedl provozní ředitel AURES Holdings Petr Vaněček.

Z prodaných elektromobilů se jich nejvíce prodá v ČR (84 %), průměrná cena bateriového vozu je 620 000 Kč. V nabídce je průměrně měsíčně 66 vozů, téměř polovina pochází z výkupu v Německu. Jsou v průměru 3,5 roku staré.

AURES Holdings dále pokračuje také v měření parametru zákaznické spokojenosti NPS – Net Promoter Score. Ověřování NPS pro AURES zajištuje společnost InsightSofa.

»AURES využívá náš nejpokročilejší modul pro práci se zákaznickou zkušeností. Ten společnosti umožňuje rychle a efektivně reagovat na veškerá přání či stížnosti zákazníků a dotáhnout je do zdárného konce. Jsem opravdu rád, když vidím, jak se zpětnou vazbou pracují a dosahují tím trvalého zlepšování. A to je u AURESu tento rok opravdu obrovské,« řekl výkonný ředitel InsightSofa Aleš Rouček.

V sektoru ojetých vozů je v oblasti měření NPS AURES naprostým průkopníkem, protože ani v jedné ze zemí, v nichž působí, žádný prodejce ojetin tento parametr nezveřejňuje.

V květnu se AURES Holdings jako první v oboru spojil se společností Cebia, největší českou nezávislou organizací, zabývající se prověřováním automobilů, aby zákazníkům poskytl komfortní přístup k rozhodujícím datům o jejich původu a historii. Od začátku května mohou zákazníci sítě AAA AUTO získat data o nabízených vozech zdarma, přímo na webových stránkách, aniž by se museli jakkoliv zavázat ke koupi auta.

»Od té doby si zákazníci na našich webových stránkách zdarma prověřili téměř 15 000 vozů. Obdobný projekt jsme spustili během léta i na Slovensku, kde od poloviny srpna spolupracujeme s Registrem prevádzkových záznamov vozidiel. Tam si zákazníci na našich webových stránkách zdarma prověřili přes tři tisíce vozů,« dodal Vaněček.

(zmk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here