Home Domácí O víkendu se mírně oteplí, bude ale oblačno s přeháňkami

O víkendu se mírně oteplí, bude ale oblačno s přeháňkami

ILUSTRAČNÍ FOTO - pixabay

O víkendu se v Česku zřejmě mírně oteplí. Dnes a v pátek bude nejvýše 22 stupňů Celsia, o víkendu mohou teploty stoupnout až na 25 stupňů. Sobota i neděle budou oblačné a ojediněle se objeví přeháňky. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Předchozí dny přinesly značné výkyvy počasí. V pondělí a úterý padaly teplotní rekordy, v úterý se dokonce místy teploty přiblížily tropické třicítce. V noci na středu pak zasáhly Česko bouřky s prudkým větrem, který poškodil na řadě míst střechy a padající stromy a větve působily problémy v dopravě. Ve středu pak nejvyšší denní teploty byly jen kolem 23 stupňů. V nejbližších dnech už bude podle předpovědi počasí pravděpodobně mírnější, ačkoli dnes a v pátek se ještě ochladí.

Pro dnešek očekávají meteorologové nejvyšší denní teploty většinou mezi 16 až 20 stupni, na jižní Moravě mohou dosáhnout až 22 stupňů. V pátek bude maximálně 17 až 21 stupňů. Po oba dny bude polojasno až oblačno s přeháňkami.

O víkendu bude podobné počasí, ale s vyššími teplotami. V sobotu bude zřejmě 18 až 22 stupňů, na jižní Moravě se však může oteplit až na 24 stupňů. V neděli pak bude 18 až 23 stupňů, při delším slunečním svitu i 25 stupňů. V sobotu bude převážně oblačno a v neděli polojasno až oblačno a po oba dny se mohou objevit přeháňky.

(čtk)

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here