Začínají podzimní prázdniny, školáky čeká pět dní volna

Žákům základních a středních škol dnes začínají dvoudenní podzimní prázdniny. Díky pátečnímu státnímu svátku se ale žáci a studenti do lavic vrátí až po pěti dnech, v pondělí 31. října.

Na mnoha místech se o podzimních prázdninách konají akce pro rodiny s dětmi, často spojené s oslavami svátku Halloween. Speciální program si přichystala například pražská zoologická zahrada, která plánuje zvířecí dýňové hody a tematické zooškoly pro děti. Halloweenské prohlídky bude ve čtvrtek pořádat také liberecká zoo a program pro děti i jejich rodiče připravila na podzimní prázdniny také olomoucká Pevnost poznání.

V pátek 28. října budou lidé moci nahlédnout do budov některých institucí. Den otevřených dveří pořádají u příležitosti státního svátku obě komory Parlamentu či ministerstvo průmyslu a obchodu, které zpřístupní Petschkův palác v centru Prahy. Veřejnosti se otevře také pražský magistrát, budova radnice v Liberci nebo vila Hany a Edvarda Benešových v Sezimově Ústí.

Další volno po skončení podzimních prázdnin čeká na školáky ve čtvrtek 17. listopadu. Na Vánoce se školy zavřou v pátek 23. prosince a vyučování znovu začne v úterý 3. ledna.

(jb, čtk)

Související články

Zanechte komentář

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Poslední zprávy