Předseda hnutí Přísaha Robert Šlachta otevřeným dopisem vyzval prezidenta Petra Pavla, aby v souvislosti s nedávným hlasováním Výboru pro ústavní záležitosti Evropského parlamentu (AFCO) veřejně potvrdil svá slova o neakceptovatelnosti zrušení jednomyslnosti v oblastech bezpečnosti a zahraniční politiky a postavil se za suverenitu České republiky v těchto oblastech.

»Vážený pane prezidente, podrobně jsem sledoval Vaše nedávné vyjádření ke zrušení jednomyslnosti hlasování v Evropské unii. Ve Vašem video prohlášení, ve kterém komentujete svá předchozí vyjádření k tématu, říkáte, že bychom si ve veřejné debatě měli stanovit červené linie a oblasti, kde princip jednomyslnosti v hlasování nechceme v žádném případě porušit. Sám v tomto videu hovoříte o oblastech bezpečnosti a zahraniční politiky. A právě těchto oblastí se má zrušení jednomyslnosti dotknout jako prvních. Výbor pro ústavní záležitosti Evropského parlamentu (AFCO) tuto středu odhlasoval dokument, který výslovně navrhuje zrušit členským státům právo veta v oblastech obrany, zahraniční politiky a energetiky,« uvádí se v dopise, jehož znění má webový deník iportaL24.cz k dispozici.

»Otevřeně Vás za hnutí Přísaha vyzývám, abyste se veřejně vymezil proti zrušení práva jednomyslnosti v těchto oblastech, a potvrdil tak své předchozí vyjádření, že oblasti bezpečnosti a zahraniční politiky jsou červenými liniemi, jejichž překročení není v zájmu České republiky,« vyzval v dopise Šlachta.

Hnutí Přísaha poprvé v parlamentních volbách kandidovalo v roce 2021, získalo tehdy 4,68 procenta hlasů a jen těsně nepřekročilo pětiprocentní hranici nutnou pro vstup do Sněmovny. Za hlasy tehdy získalo zhruba 25 milionů korun. Do nadcházejících voleb do Evropského parlamentu hodlá jít Přísaha, na rozdíl od mnoha opozičních hnutí a stran plánujících nejrůznější koalice, zcela samostatně.

(pk)

FOTO – archiv Přísahy

1 KOMENTÁŘ

  1. Jak jsem psal vedle,zrušení práva „VETA“ je podle právníků kteří opravdu ví o čem mluví je vlastizrada prvního stupně, co s takovým člověkem udělat rozhodněte sami…Tak co chcete čekat od komančského rozvědčíka…opravdu nechápu lidi kteří ho zvolili…jako že to je lepší komač??????Jednou komanč navždy komanč……

PŘIDEJ KOMENTÁŘ

Please enter your comment!
Please enter your name here